Блокуючи кордон з Україною, фермери надсилають насправді сигнал Європейській комісії, – Денис Марчук

Угорські та польські фермери планують 9 лютого знову заблокувати кордон з Україною. Минулого листопада, грудня та частково січня український бізнес втратив через такі блокади понад півтора мільярда євро, повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українське радіо.

На його думку, польські чи угорські фермери-блокувальники кордону надсилають насправді сигнал Європейській комісії. А Україна стає заручником цих обставин. 

«Усі важливі питання, які хочуть прийняти і реформувати в середині ЄС в аграрній сфері, відбуваються через призму питання України. Тому що все, що пов’язане з Україною, є досить чутливим і сприймається дуже серйозно. Якщо дивитися на ті виклики, які сьогодні створюють перед нами польські чи угорські фермери блокуючи, вони тим самим надсилають сигнал Європейській комісії», – пояснив Денис Марчук.

Заступник голови ВАР вважає, що ці протести могли підігріватись спецслужбами РФ, які намагалися через будь-які суспільні та мовні канали казати, що «все що у вас погане в сільському господарстві – тому, що Україна здійснює транзит або частково почала здійснювати експорт до вас».

В цій ситуації, вважає Денис Марчук, Україні потрібно бути активним процесом перемовин, долучатися своїми ідеями та баченням, що саме буде реформуватися в аграрній сфері в Євросоюзі, на що ми будемо погоджуватися, на що ми теж могли б створити свої позиції, сказати, що ми на це не можемо піти. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь