Фермери впевнені, що в новому сезоні вдасться заробити на цибулі, – опитування

Команда EastFruit провела анонімне опитування у своєму Телеграм-каналі щодо того, яка культура, на думку учасників ринку, може стати найбільш прибутковою в сезоні 2024/25 років. Опитування проводилося без прив’язки до конкретного регіону, але основа читачів каналу – це учасники ринку з України, Молдови, Узбекистану, Грузії та Таджикистану. Загалом в опитуванні взяло участь понад 400 осіб, з яких 275 обрали одну з названих культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Результати опитування, враховуючи втрати, яких зазнали фермери та трейдери на цибулі в сезоні, що минає, виявилися дещо несподіваними. Цибуля, як і роком раніше, знову опинилася поза конкуренцією, і знову більшість учасників ринку вважають, що на ній вдасться добре заробити.

Якщо точніше, то 41% учасників опитування віддає перевагу цибулі як культурі, яка допоможе фермерам заробити максимальний прибуток у новому сезоні.

Удвічі менше людей, 20%, проголосувало за картоплю. Однак картопля посіла друге місце серед культур, які можуть, на думку учасників ринку, виявитися найбільш прибутковими. Не дивно, що морква опустилася лише на четверте місце з огляду на перевиробництво цієї культури в деяких регіонах у 2023 році. А ось капуста посіла третє місце, майже наздогнавши картоплю. У можливості добре заробити на капусті в новому сезоні вірять 16% учасників опитування.

Найменші очікування прибутку в новому сезоні від столового буряка. Лише 10% учасників проголосувало за цю культуру. А оскільки очікування прибутковості часто збігаються з розширенням площ під культурою, то реальність, нерідко, виявляється зворотною очікуванням. Тому дане опитування може слугувати цікавим інструментом для ухвалення рішень щодо площ, звісно ж, з урахуванням безлічі інших чинників, але аж ніяк не самостійно.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь