Колишню Арку дружби народів у Києві можна знести, вона не є пам’яткою історії – МКІП

Колишню Арку дружби народів у Києві можна знести, вона не є пам’яткою історії – МКІП 17.04.2024 15:03 Укрінформ МКІП визнало таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток, колишній об’єкт культурної спадщини – Монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією, розташований у Києві у Хрещатому парку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Згідно з наказом МКІП, «монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований», – ідеться у повідомленні.

Арка дружби народів у Києві, встановлена у 1982 році до 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року, належить до символіки російської імперської політики й підлягає цілковитому демонтажу.

У фаховому висновку Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики наголошується, що попри перейменування Київською міькою радою в Арку свободи українського народу, монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації, відтак становить загрозу національній безпеці України.

У висновку також ідеться про те, що втілений у монументі міф про «возз’єднання» двох «братніх» народів не відповідає історичним реаліям. А в умовах широкомасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування «законності» путінських територіальних претензій.

Він також є частиною інформаційно-пропагандистської кампанії Кремля, аби сформувати в українців викривлені уявлення про нібито «історичну бездержавність» українського народу як «уламка» «розділеного російського народу», «штучність» України як держави.

«У суспільній свідомості киян монумент ототожнюється з радянським режимом, не випадково жителі столиці називають його «ярмом». Позбавляючись монументального «ярма», ми звільняємось від залишків радянської диктатури та російського імперського впливу», – наголосив т.в.о. мтіністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві на станції метро «Площа Українських Героїв» із колійних стін демонтували колишню назву станції «Площа Льва Толстого».

Фото: КМДА

Пам'ятка Перейменування МКІП Демонтаж

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь