Дефіцит лікарів в Україні – У МОЗ озвучили свій прогноз

Ляшко: До 2030 року прогнозуємо дефіцит лікарів в Україні на глобальному рівні

© burst/@matthew_henry “Мені здається, що жодна країна світу не скаже, що в нас лікарів вистачає”.

Очільник МОЗ України Віктор Ляшко заявив, що у відомстві прогнозують глобальний дефіцит лікарів до 2030 року. Про це він розповів у інтерв’ю для BBC.

“Мені здається, що жодна країна світу не скаже, що в нас лікарів вистачає. Якщо глобально дивитися, то лікарів в принципі не вистачає. Ми прогнозуємо дефіцит кадрів на глобальному рівні до 2030 року. Тому і розробляють стратегії забезпечення кадрами системи охорони здоров’я”, – наголосив Ляшко.

За його словами, наступний етап медичної реформи не зупиняли під час війни.

Міністр розповів також про те, яких фахівців наразі бракує нашій державі.

“Ми можемо говорити про лікарів-психіатрів, про клінічних психологів, де повинна бути задіяна досить велика кількість працівників. Якщо говорити про поранення, зокрема про травму, про нейротравму – ми побачимо, що є проблема з фізичними терапевтами, ерготерапевтами, терапевтами мови й мовлення”, – додав він.

Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на конференції з відновлення України (URC2024) у Берліні заявляв, що внаслідок стресу та війни, інсульти в Україні “помолодшали” на 10-15 років. За його словами, “такі захворювання отримує зовсім інша вікова категорія”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь