Коли у цьому році буде закінчення навчального року та канікули – роз’яснення МОН

Навчання у школах може продовжуватись влітку – МОН роз'яснило коли буде останній дзвоник

© pixabay.com Основні рішення щодо організації навчального процесу ухвалює навчальний заклад самостійно

Школи можуть продовжити звичайний освітній процес влітку, а також проводити додаткові заняття, консультації, екскурсії і інші заходи. Водночас для визначення дати завершення освітнього процесу та форм його організації влітку чи в зимовий і інший періоди, кожен навчальний заклад спирається на конкретні обставини, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

“Педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання”, – зазначає у роз’ясненні МОН.

Аналізуючи норми чинного законодавства, МОН вказує, що конкретної дати завершення навчання та визначення тривалості і кількості канікул не визначено нормативними документами.

“Заклад освіти самостійно визначає тривалість навчального року (тобто дату завершення занять), спираючись на встановлені урядом дати його закінчення. Також школа визначає дати канікул, необхідність і день проведення свята останнього дзвоника тощо”, – вказано у тексті повідомлення.

Канікули мають бути не меншими, ніж 30 днів

Разом з тим у міністерстві наголошують, що тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менш як 30 календарних днів.

В МОН нагадують, що звичайна практика говорить про тривалість навчального року до кінця червня та нагадує, що структуру й тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними визначає педагогічна рада кожного закладу.

В Україні 1 вересня розпочався новий навчальний рік. Залежно від безпекової ситуації у регіоні, навчання у школах проводять очно або в онлайн. У деяких школах зараз тривають осінні канікули. В Україні навчальний рік імовірно триватиме довше, ніж звичайно – до 28 червня 2024 року. Цей час передбачили для надолуження освітніх втрат.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь