Головний приз у першому українському квір-кінофестивалі SUNNY BUNNY здобула стрічка “Моя порожнеча і я” режисера Адріана Сільвестре. Ще три стрічки отримали спеціальні відзнаки від журі.
Про це повідомили організатори фестивалю у Facebook. Спецпризи отримали картини “Вовк і пес” Клаудії Варежау та “Згідно з протоколами” Фабіо Леала. Переможець у конкурсі глядацьких симпатій — “Синій Каптан” Мар’ям Тузані.
“Моя порожнеча і я”
У стрічці іспанського режисера Адріана Сільвестре сюжет розгортається навколо Раві — молодої трансжінки, що живе в Барселоні. Героїня переживає складний період гендерного переходу, намагається знайти своє кохання та працює у квір-колцентрі. Головну роль у драматичній історії про пошук себе у світі зіграла Рафаель Перес.
Фільм “Моя порожнеча і я” брав участь у торішньому кінофестивалі в іспанській Малазі та здобув спеціальну відзнаку на Роттердамському кінофестивалі.
“Зі сміливістю та реалістичністю, чарівністю та гламуром, чесністю та повагою, анатомічною точністю та поетичною чутливістю режисер та акторка створили цей фільм у творчому партнерстві. Та показали нам, що якщо ти тільки сама цього хочеш, ти можеш бути справжньою дівчиною з вагіною чи без неї”, – прокоментувало журі.
“Вовк і пес”
Історія про квір-спільноту з острова Сан-Мігел у Португалії. Це місцевість, де п’єдестал громадського порядку посідають релігія та традиції. Головні герої Ана, Луїс та Клоє, намагаються реалізуватися у закритому соціумі, не втративши самоідентичності та жаги до яскравої молодості.
“Якщо певна людина, яку я знімаю, належить до соціальної чи сексуальної меншини та почувається ув’язненою і незахищеною у своєму повсякденному житті, вона може звільнитися у вигаданому контексті. Кіно може звільнити життя”, – прокоментувала свою стрічку режисерка Клаудія Варежау.
“Вовк і пес” — перша повнометражна робота режисерки. Авторка отримала за неї нагороду у секції Giornate Degli Autori 79-го Венеціанського кінофестивалю.
“Згідно з протоколом”
Комедійний фільм бразильського режисера Фабіо Леала розповідає про Чіко — іпохондрика, який провів десять місяців на самоізоляції через пандемію COVID-19. Цей герой розійшовся зі своїм хлопцем Роналду. Сюжет побудований на спробах Чіко займатися сексом із дотриманням усіх заходів безпеки, аби не заразитися коронавірусом.
“Згідно з протоколом” раніше номінували на суддівський приз Outstanding First Feature Міжнародного ЛГБТК-кінофестивалю у Сан-Франциско, а також на Міжнародному фестивалі квір-фільмів Queer Lisboa у Португалії як найкращий фільм.
Переможець у конкурсі глядацьких симпатій – “Синій каптан”
Глядачі надали перевагу історії забороненого одностатевого кохання у державі, де воно вважається кримінальним злочином — Марокко. Подружжя Халіма та Міни наймають помічника у свою крамницю. Вони продають традиційні каптани у старовинній мачете в Марокко. Спілкування Халіма та нового працівника Юзефа швидко набуває пікантних відтінків. Міна простежує це й постає перед вибором: зберегти шлюб чи помститися за зраду.
“Синій каптан” — не перший фільм Мар’ям Тузані з соціальною проблематикою. Раніше режисерка працювала над проєктом до першого Національного жіночого дня Марокко у 2008 році.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що київський Марш рівності перенесли у Ліверпуль через війну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.