Цього липня українські видавництва підготували для нас чимало дійсно потужних книг. Ми відібрали кілька бестселерів, серед яких кожен знайде для себе щось цікаве.
Біографія
Оппенгеймер. Тріумф і трагедія Американського Прометея
У пустелі Нью-Мехіко 16 липня 1945 р. таємно підірвали першу атомну бомбу. Вражений руйнівною силою свого творіння, Дж. Роберт Оппенгеймер, керівник Манхеттенського проекту, відтоді затявся боротися проти розробки водневої бомби та не допустити ядерної війни. Утім подальші випробування зброї масового ураження на містах Хіросіма й Нагасакі звели нанівець усі його старання. Оппенгеймера підозрювали в тому, що він комуніст і шпигун СРСР. Він зазнав утисків і переслідувань з боку ФБР і мусив залишити будь-яку громадську діяльність. Його приватне життя так само зазнало втручань: його телефон прослуховували, дружину Роберта виставляли запійною п’яничкою, а йому приписували низку позашлюбних стосунків і з жінками, і з чоловіками. І так само, як створення атомної бомби знищило Оппенгеймера як науковця і публічну персону, ще жахливіша бомба знищила його тіло й розум. І цю бомбу він утримував у собі до останньої хвилини, намагаючись не допустити тепер уже індивідуальної катастрофи.
Культурологія
Тіло, секс, шлюб. Історія інтимних стосунків в українських традиціях
Дівоча честь і розпусні вечорниці. Весілля й обряд «комори». Повсюдні заборони та сороміцькі пісні. Картина того, якими були інтимні стосунки українців, справляє двояке враження, якщо спиратися лише на народний фольклор. Як же все було насправді і як ми кохалися?
У своїй новій книжці етнологиня Ірина Ігнатенко розповідає історію інтимних стосунків в українських традиціях. Яких чоловіків і жінок українці вважали красивими та бажаними, як знайомилися й до яких засобів «зваблення» вдавалися? У що одягалися наші прапрабабусі та як календар релігійних свят впливав на розклад гігієнічних процедур і секс? Які обмеження на інтимні стосунки були навіть у шлюбі? Чому замовчували зради та як по розбитих горщиках визначали майбутню кількість дітей?
Від перших обіймів до першої шлюбної ночі, вагітності, пологів, хвороб і позашлюбних стосунків. Авторка описує тодішнє ставлення до власного тіла й тілесності, особливості весільних обрядів і контрацепції, пологи та заборони.
Сучасна українська поезія
Поміж сирен. Нові вірші війни
Поетична антологія «Поміж сирен» — свідчення великої війни, що мала нас знищити й обнулити українську культуру. Але всупереч усьому ми вистояли, а наша поезія звучить надпотужно і щиро, єрихонськими трубами руйнує мури, якими обгороджено душі, сягає сердець. Відкритих. Зболених. Чутливих. Сердець, які поміж сирен вчаться жити далі.
Доки триває війна росії проти України, ця антологія не може вважатися повною — нові вірші війни пишуть у ЗСУ поміж виїздами на бойові завдання, в дорозі з гуманітарними місіями, в Україні та поза нею. Увібравши голоси 59 сучасних українських поетів і поеток, серед яких Сергій Жадан, Дарія Філіпова та Павло Вишебаба, ця збірка показує, якими ми стаємо в горнилі випробувань: сильними, вразливими, непереможними.
“Як документ, як свідчення, як поетична хроніка великої війни ця збірка мусить бути різноголосою, контрастною, трохи нерівною. Цими віршами говорить наш час”.
Іноземна проза
Мій коханий ворог. Саллі Торн
Роман Мій коханий ворог для письменниці Саллі Торн став не лише дебютним, але й досить успішним та приніс авторці чималу популярність. Крім того, він вже має екранізацію. Але хіба книга не краще?
Особливі поціновувачі літератури можуть самі перевірити та прочитати, як головна героїня Люсі Гаттон ділить тісний робочий простір з Джошуа Темплменом, якого вона просто не може терпіти. І це, здається, досить взаємні почуття. Однак після простого парі, яке ставить під питання буде вона успішною керівницею, чи безробітною, все летить шкереберть після поцілунку із запеклим ворогом.
Саллі Торн — письменниця, дебютний роман якої «Мій коханий ворог» став бестселлером USA Today, увійшов до списку найкращих романтичних романів усіх часів за версією The Oprah Magazine 2019.
Школа ідеальних матерів. Джессамін Чен
Материнство, недосконале виховання, державна бюрократія та материнська любов, що не знає меж. Усе це об’єднується в дебютному романі американської письменниці Джессамін Чен, який Барак Обама додав до переліку своїх улюблених.
Сюжет розгортається навколо Фріди — жінки, яка колись мала все, що було потрібно для щастя. Вона чекала на дитину, але після її народження чоловік покинув її, тож довелось шукати способи й забезпечити маленьку Гаррієт, і знайти можливість піклуватись про неї особисто та віддавати всю любов малечі.
Однак один день змінює все, коли жінці доводиться залишити доньку одну без нагляду, щоб поїхати в офіс. Втім повернутись так і не вдається, тоді офіцер поліції вимагає Фріду приїхати до відділку, адже дитина вже там. Після цього жінку позбавляють тимчасово материнських прав та відправляють на перевиховання до школи ідеальних матерів.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що радить читати, дивитись та слухати влітку Білл Гейтс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.