Автор: Володимир Міропольський, керівник відділу персоналу та соціальної політики Corteva Agriscience в Україні та Польщі
Повномасштабна війна, розв’язана росією проти України, поставила перед державою виклики, пов’язані з освітою та майбутнім дітей та молоді, які зараз навчаються в школах, обирають фах, або вже вступили до технікумів, інститутів чи університетів.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva Agriscience.
Завданням держави, закладів освіти та відповідального бізнесу стає залучити молодь саме до опорних галузей економіки, таких, як сільське господарство, які є драйверами зростання ВВП, забезпечують велику кількість робочих місць, надходження валюти від експорту та розвиток технологій. Зокрема, ці галузі мають велику потребу в людях – за даними Державної служби зайнятості, тільки в їх системі в першому півріччі 2023 року було зареєстроване більше 20 тисяч вакансій в сільському господарстві. Попит на працівників зростає – за даними Work.ua кількість вакансій в агросекторі в березні 2023 була вже більшою, ніж в березні 2021 року.
Незважаючи на значущу роль сільського господарства, аграрні спеціальності серед молоді не надто популярні. Згідно з дослідженням міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience, лише 2% українських підлітків обирають професію аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі. Серед батьків, що працюють в сільському господарстві, тільки 2% побажали б дітям освоїти агропрофесії або знайти роботу в цій галузі. Батьки, які не залучені в сільському господарстві, взагалі не рекомендують дітям аграрний напрямок. Дослідження показало, що основна причина, чому молодь не обирає сільське господарство, – низький рівень знань про галузь у більшості населення країни й неправильне уявлення про сільськогосподарську працю, яке не відповідає рівню професійних амбіцій підлітків та їхніх батьків.
Щоб змінити ситуацію, Corteva тривалий час реалізує різноманітні проєкти для молоді, надаючи їм можливості для розвитку та пропонуючи роботу з найбільш сучасними технологіями, а також за допомогою різноманітних інформаційних проєктів працює над подоланням стереотипів та інформує про реальні можливості.
Щоб познайомити майбутніх аграріїв з надбанням єдиної у світі великої науково-дослідницької компанії, що займається виключно сільським господарством та щороку інвестує в нові розробки близько мільйона доларів США, Corteva залучає студентів до досліджень, запрошує на роботу на різних напрямках. Попри складнощі, викликані війною, виробничий насіннєвий комплекс Corteva в Полтавській області продовжує співпрацювати з навчальними закладами Полтавщини, яка є одним з ключових аграрних регіонів України. Зокрема, щороку вже протягом десяти років роботи виробничого комплексу на період виробничого сезону студенти працюють на виробництві та в полях як сезонні працівники, переймаючи досвід. І, таких прикладів чимало, після випуску з ВУЗу приєднуються до команди вже на постійній основі.
Джерело: propozitsiya.com