Фото ілюстративне © pixabay.com На думку глави ДП, проблема може бути в лікарнях.
Державне підприємство “Медичні закупівлі України” здійснює контроль якості придбаних ліків і медичних товарів у два етапи, розповів його генеральний директор Едем Адаманов у інтерв’ю редакторці відділу соціум ZN.UA Аллі Котляр “Гендиректор ДП «Медичні закупівлі України» Едем Адаманов: «Лікарні мають чесно подавати реальні потреби»”.
Відповідаючи на запитання про нарікання на неякісні ліки, він запевнив, що в МЗУ не отримували зауважень щодо якості закуплених товарів. Скарги, за словами посадовця, могли стосуватися роздробу.
“Усе, що ми отримуємо на склад, проходить внутрішній контроль якості як від Держлікслужби, так і від нашого логістичного партнера. На першому етапі перевіряються цілісність упаковки, пакування, документація, термодатчики (чи не був при транспортуванні порушений температурний режим) тощо”, – розповів Адаманов.
Він додав, що зразки ліків з держав, де немає суворої регуляторної політики, також проходять лабораторний аналіз, після якого Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками готує висновок про якість. Це стосується медикаментів з усіх держав, окрім країн Європейського Союзу, Великої Британії, Швейцарії, США, Канади, Нової Зеландії, Австралії, Японії та Ізраїлю. Препарати не допускають в обіг без схвального висновку.
Лабораторний аналіз, як розповів Адаманов, здійснює Держлікслужба. Дослідження проводяться на базі державної науково-дослідної лабораторії з контролю якості лікарських засобів Інституту громадського здоров’я імені Олександра Марзєєва Національної академії медичних наук України, Центральної лабораторії з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції та Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я.
“Далі постає питання, як зберігаються ліки після доставки в лікарню. Не секрет, що, на жаль, не в усіх лікарнях є спеціальні склади, холодові кімнати. Інколи препарати зберігають у звичайних підсобках, і це може вплинути на їхню якість”, – зазначив керівник “Медзакупівель”.
Крім цього, Адаманов розповів, як закупівля медичного обладнання буде відігравати роль у покращенні демографічної ситуації.