Джо Байден (Фото: ОП)
Російський диктатор Володимир Путін і терористи ХАМАС переслідують у війні одну й ту саму мету – стерти з карти сусідню демократію. Про це в колонці для Washington Post заявив президент США Джо Байден, акцентуючи на тому, що треба протидіяти як ХАМАС, так і РФ – заради безпечного майбутнього для всього світу.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини
Байден заявив, що сьогодні світ переживає переломний момент, коли рішення, які ухвалюються – зокрема під час криз у Європі та на Близькому Сході – визначатимуть напрямок для майбутніх поколінь.
“Чи зможуть ізраїльтяни й палестинці колись жити пліч-о-пліч у світі, з двома державами для двох народів? Чи притягнемо ми Володимира Путіна до відповідальності за його агресію, щоб народ України міг жити вільно, а Європа залишалася якорем глобального миру й безпеки?” – написав Байден.
Головним питанням він назвав те, чи слідуватимуть Штати невпинно позитивному баченню майбутнього, чи дозволять тим, хто не поділяє цих цінностей, “перетягнути світ у більш небезпечне і розділене місце”.
Американський лідер вважає, що палестинський народ заслуговує на власну державу і майбутнє, вільне від ХАМАС.
“І Путін, і ХАМАС борються за те, щоб стерти з карти сусідню демократію. І Путін, і ХАМАС сподіваються зруйнувати ширшу регіональну стабільність та інтеграцію і скористатися безладом. Америка не може і не дозволить цьому статися. В інтересах нашої національної безпеки й на благо всього світу”, – заявив Байден.
Він наголосив, що світ чекає від США “розв’язання проблем нашого часу” – це “зобов’язання лідера”, й Америка візьме на себе цей обов’язок, оскільки в іншому випадку ризик конфлікту може поширитися, а витрати на його вирішення будуть тільки зростати.
“Ми не дозволимо цьому статися <…> З досвіду двох світових воєн минулого століття ми знаємо, що коли агресія в Європі залишається без відповіді, криза не згасає сама собою “, – зазначив Байден.
Він зазначив, що це безпосередньо залучає США, тому зобов’язання Штатів перед Україною сьогодні – це інвестиції і в американську безпеку.
Байден підкреслив, що Штати не допускають участі американських військ у російсько-українській війні, але надають зброю й економічну допомогу, щоб зупинити прагнення Путіна до завоювань, перш ніж конфлікт пошириться далі.
Він додав, що Штати роблять це не поодинці, а разом з понад 50 країнами.
- За даними проведеного в середині листопада опитування Ipsos, надання Україні зброї підтримують 41% американців, і це на 10% більше, ніж підтримка надання зброї Ізраїлю.
- У Bloomberg учора повідомили, що Конгрес США може затвердити наступну допомогу Україні десь у середині грудня.
Читайте також: Не допустити війни. Про що домовилися Байден і Сі та що було про Україну