© Офіс “Горизонт Європа” в Україні Курбатов зазначив, що кожен із НКП відповідатиме за певний науковий напрям.
Міністерство освіти і науки України створює мережу Національних контактних пунктів рамкової програми Європейського Союзу “Горизонт Європа” (National Contact Points). Її планують остаточно запустити в цьому місяці. У десяти містах України відкривають двадцять НКП, повідомив у статті “Мріємо, щоб кожен український науковець мав досвід роботи в потужному дослідницькому грантовому проєкті” заступник міністра освіти та науки України Денис Курбатов.
“Це офіси при академічних дослідницьких установах та університетах, серед яких і кілька приватних дослідницьких організацій. Згідно з постановою КМУ, всі вони пройшли відповідний конкурсний добір”, – наголосив він.
За його словами, у цих пунктах наукові працівники матимуть змогу отримати необхідну допомогу щодо пошуку певних напрямів програми “Горизонт Європа”, а також підготовки запитів і отримання грантів.
Курбатов повідомив, що кожен із Національних контактних пунктів працюватиме з науковцями зі всієї країни, а не лише своєї області та відповідатиме за певний науковий напрям програми “Горизонт Європа”.
“Наприклад, для науковців, які займаються ядерною фізикою, буде відкрито спеціальний контактний пункт у Харкові, тому що там сконцентровані найкращі вчені в цій галузі. Якщо, наприклад, я як науковець звернуся до НКП з тематикою, на яку хотів би знайти грант, мене проконсультують, як мені знайти партнера, необхідне оголошення, як почати формувати грантову заявку, правильно розрахувати бюджет тощо”, – пояснив заступник глави МОН.
Курбатов заявив, що міністерство залучає найкращих науковців України до роботи у НКП. Зокрема тих, які мають досвід отримання грантів і можуть розповісти про нього іншим.
“Зараз працюємо над договорами про співпрацю з працівниками НКП, і в цих договорах будуть прописані чіткі КРІ для кожного контактного пункту. Ми фіксуємо стан на зараз у кожному науковому напрямі — скільки проєктів Україна має, яким є обсяг їх фінансування, скільки вчених та інституцій залучено тощо”, – додає він.
Автор статті підкреслює, що мережа Національних контактних пунктів та “Офісу Горизонт Європа” має кілька завдань: сприяти нарощуванню показників, залучати якомога більше команд та науковців до виконання таких проєктів, а також вийти на більший обсяг фінансування.