Вступна кампанія в умовах війни: обнадійливий результат

Вступна кампанія в умовах війни: обнадійливий результат

У межах вступної кампанії 2024 року завершився національний мультипредметний тест (НМТ). Всі, хто успішно пройшов оцінювання у межах вступних випробувань на бакалаврські програми, поповнять ряди студентів вітчизняних вишів – вони вже можуть вважати себе студентами. В оцінюванні взяли участь і отримали результати понад 283 тисячі учасників.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомив про це у вівторок, 13 серпня.

Офіційний щорічний звіт буде опубліковано пізніше, але вже можна сказати, що в складних умовах воєнного стану відбулося одне з наймасштабніших загальнодержавних оцінювань за допомоги комп’ютерних технологій.

Для того щоб кожен зареєстрований мав змогу пройти НМТ для вступу на бакалаврські програми, в Україні й за кордоном було організовано й проведено 21 день тестувань у межах основних і додаткових сесій. Для забезпечення оцінювань було задіяно 932 тимчасових екзаменаційних центри (ТЕЦ) в Україні та 81 — у 57 містах 32 країн світу. Під час основних і додаткових сесій ТЕЦ було створено на базі 962 закладів та установ освіти, з них 71 — в інших країнах, повідомили у центрі оцінювання.  

Добірка тестових завдань була представлена з трьох обов’язкових предметів –  українська мова, математика, історія України та одного на вибір вступника: українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, географія, хімія та фізика). Усього для для потреб проведення НМТ у 2024 році було створено 149 тестових добірок (понад 3000 завдань). 

Уперше після початку повномасштабної війни, Український центр оцінювання якості освіти підготував переклади завдань НМТ мовами корінних народів і національних меншин.

Серед учасників оцінювання виявилося 3417 вступників, які отримали хоча б одну 200-бальну оцінку. А найвищі результати з усіх чотирьох предметів показали цьогоріч 7 учасників.

По двісті балів з української мови отримали 606 учасників. Математичні знання на найвищий бал показав 1131 учасник, англійську мову блискуче склали 1513 учасників. А от з географії жодного знавця на 200 балів не знайшлося.

Не набрали необхідної кількості балів 14,7% учасників. Зважаючи на важкі умови життя і навчання і подекуди складні обставини проходження тестування, фахівці вважають цю цифру досить оптимальною і сподіваються, що наступний рік для тих, хто не став студентом нині, буде успішним.

Допомагали юним українцям і країни світу. 17982 учасника отримали умови для тестування у таких країнах, як Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Хорватія, Швейцарія і Швеція, які доклали зусиль, щоб українські діти мали шанс на вступ до українських закладів вищої освіти.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь