Світовий банк виділить для освіти України фінансову допомогу у межах трирічної програми

Світовий банк виділить УКраїні фінансування для підвищення доступності та стійкості освіти в умовах війни

© Міністерство освіти і науки України Грантові кошти будуть спрямовані на розвиток реформи освіти в Україні та наближення її до стандартів ЄС

Міністерство освіти і науки України, Міністерство фінансів України та Світовий банк підписали низку угод за програмою LEARN — «Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні».

Про це повідомило Міністерство освіти.

Ініціатива LEARN розрахована на три роки з фінансуванням 415 млн доларів США.

Програма LEARN отримуватиме фінансування через новий для України інструмент — «Програма кредитування, пов’язана з результатами» (Program-for-Results, PforR). Для її реалізації Міжнародний банк реконструкції та розвитку надасть позику на суму 235 млн доларів США, а Міжнародна асоціація розвитку — кредит розміром 150 млн доларів США. Інвестиційна частина програми забезпечуватиметься коштом гранту Мультидонорського трастового фонду допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України в розмірі 30 млн доларів США.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий подякував партнерам зі Світового банку, які надають фінансову допомогу у цей складний час.

«Наразі ми запускаємо новий проєкт, спрямований на підтримку однієї із ключових реформ, а саме у сфері освіти», — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Фінансування Програми кредитування, пов’язаного з результатами, надійде до загального фонду держбюджету після досягнення визначених результатів використання субвенцій та бюджетних програм МОН. Кошти спрямують на поліпшення умов для навчання та викладання, зокрема на будівництво й модернізацію укриттів, закупівлю безпечних, інклюзивних й екологічно сталих автобусів для перевезення учнів, забезпечення учнів НУШ підручниками та підвищення кваліфікації вчителів і керівників шкіл за стандартами НУШ.

«Найважливіше — це подвійна спрямованість проєкту, а саме гуманітарна — відновлення доступу до очного навчання — та довгострокове розвиткове бачення, представлене реформою Нової української школи. Ця реформа не тільки модернізує освітній сектор, але й наблизить систему до стандартів Європейського Союзу», — наголосив Боб Сом, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький заявив, що два ЗВО зі Львову мають найбільшу кількість грантів для своїх студентів. Про це він розповів в матеріалі редакторки відділу освіти та науки ZN.UA Оксани Онищенко “Під знаком гранту. Михайло Винницький — про перші підсумки вступної кампанії-2024”.

“Якщо порахувати кількість грантів, отриманих університетами, то найбільше їх узяли два львівські виші — ЛНУ імені Івана Франка (1262 вступники з грантами) та НУ «Львівська політехніка» (1154 вступники з грантами). Далі у списку лідерів маємо КНУ імені Тараса Шевченка (990), КПІ імені Ігоря Сікорського (588) і Києво-Могилянську академію (531)”, – сказав Винницький.

Однак, наголосив чиновник, краще порівнювати не кількість грантів, а їх відсоток серед студентів-контрактників, оскільки великі університети вочевидь мають шанс отримати більшу кількість вступників із грантами.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь