Актуальні програми підтримки для аграріїв: державні та міжнародні ініціативи

У сучасних умовах аграрний сектор України стикається з безпрецедентними викликами, і підтримка з боку держави та міжнародних організацій стає важливим інструментом для продовження роботи. USAID АГРО проаналізувала доступні програми, які допомагають аграріям залишатися на плаву.   Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі USAID АГРО.  

Державні програми підтримки

  єРобота. Ця урядова програма діє з 1 липня 2022 року та надає гранти малому і середньому бізнесу для розвитку за напрямами «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця» і «Новий рівень».   Доступні кредити 5-7-9%. Уряд оновив умови програми «Доступні кредити 5-7-9%», яка дозволяє отримати фінансування за зниженими ставками. Також запроваджено «Доступний лізинг 5-7-9%» та «Доступний факторинг», що забезпечує підтримку бізнесу шляхом державних гарантій через Фонд розвитку підприємництва.   Компенсація за вітчизняну сільгосптехніку. Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості техніки від українських виробників. Програма охоплює понад 2 000 видів продукції від 44 компаній, а бюджет становить 1 млрд грн. Подати заявки можна до 31 жовтня 2024 року, і близько 4 000 аграріїв зможуть скористатися цією підтримкою.  

Міжнародні програми підтримки

  Співфінансування для впровадження сервісних послуг для агро ММСП. Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації проєктів, спрямованих на впровадження сервісних послуг для агро ММСП. Кінцевий термін подачі заявок для розгляду в першому раунді – 18:00 25 жовтня 2024 р. Прийом концепцій субгрантових проєктів триватиме до 18:00 28 лютого 2025 року або до моменту вичерпання коштів.   Співфінансування для розвитку переробки сільськогосподарської продукції. Програма USAID АГРО надасть співфінансування для реалізації 40 проєктів для розвитку переробки сільськогосподарської продукції. 30 жовтня 2024 року з 11:00 до 13:00 АГРО проведе додатковий передзаявочний онлайн-семінар. Для участі необхідно до 21 жовтня 2024 року зареєструватися за посиланням. Кінцевий термін подачі заявок для розгляду в другому раунді – до 18:00 20 листопада 2024 р.     Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps. За сприяння Фонду Говарда Г. Баффета, Mercy Corps допомагає українським фермерам та сім’ям, постраждалим від війни, відновлювати сільськогосподарську діяльність.   Digital4UA від Bayer. Компанія Bayer надає безкоштовне обладнання та доступ до платформи Climate FieldView™ для агровиробників із земельними ділянками від 200 до 1 000 га. Заявки приймаються до 30 січня 2025 року через Державний аграрний реєстр.   Ці програми спрямовані на підтримку аграріїв у складний час та сприяють розвитку сільськогосподарського сектору в Україні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь