На Одещині на берег викинулось близько 4 тон анчоуса
Фото: facebook.com/profile.php?id=100005283042589
У Національному природному парку “Тузлівські лимани” (Одеська область) вперше стався викид молодого європейського анчоуса (хамси). Як повідомив співробітник парку, доктор біологічних наук Іван Русєв, риба не встигла мігрувати на зимівлю до Чорного моря. Однією з причин є різке погіршення погоди.
– Днями вслід за різким погіршенням погодних умов і падінням температури повітря до -5, а води в мілководних лиманах майже до нуля, вперше стався викид на берег молодої хамси. Це сталося на західному березі лиману Шагани протяжністю близько 6 км, – розповів вчений.
На його думку, що масовий викид стався через дуже високу у цьому році чисельність хамси, яка затрималась у заповідних, багатих на природні корми лиманах. Потім сталося різке погіршення погоди, але рибка не встигла “відреагувати” та переохолодилася.
На берег викинулось близько 4 тон риби. Фото: facebook.com/profile.php?id=100005283042589
Русєв додав, що зазвичай восени хамса мігрує на зимівлю в різні глибинні райони Чорного моря, переважно до кримських та кавказьких берегів й Туреччини, де утворює великі зимові скупчення.
– Але у цьому році зграї хамси останніх генерацій, які зайшли літом з моря в лимани, затримались і попались під негоду…. Але риба, викинута лиманом, не пропала даром. Вона стала важливим харчовим ланцюжком для різних видів хижих птахів та ссавців: шакалів, лис, борсуків, єнотоподібних собак, мартинів, бакланів, пеліканів та інших, – запевнив вчений.
За попередніми даними, на узбережжя викинуло приблизно 4 тонни хамси.
Хамса розмножується у морі, але часто при наявності проток між морем і лиманами заходить на нагул до заповідних лиманів на Одещині. Цей вид надзвичайно важливий для харчування хижих видів риб та дельфінів.
На берег викинулось близько 4 тон риби. Фото: facebook.com/profile.php?id=100005283042589
- У березні на Левандівському озері у Львові реанімували 12-кілограмового білого амура.
- 3 жовтня поблизу міста Ладижин на фермі Ukrainian Caviar Berry виявили загибель близько 3000 осетрових риб, включаючи маточне поголів’я.
Источник: kp.ua