© depositphotos / Artanika За новим стилем День святого Миколая відзначають 6 грудня.
Незабаром українці відзначатимуть День святого Миколая. Як підготуватися до цього свята, якщо зустрічаєте його в чужому домі та маєте скромний бюджет, а також, як передати віру в чудо та світло дітям, якщо вам самим важко, розповідає дитячий клінічний психолог Ірина Королець у статті “Свято Миколая на порозі: як передати дітям радість та надію. Поради психолога батькам”.
“Було б добре, з одного боку, бачити та враховувати власний стан здоров’я, а з іншого — не забирати дитинства в тих, хто і так дорослішає через війну дочасно”, – вказує авторка статті.
На думку психолога, відповідальністю батьків є навчити дітей плекати українські традиції і цінності, справлятися з труднощами та допомогти їм сформуватися цілісними особистостями незалежно від сьогоднішніх обставин.
Королець радить батькам нагадати дітям про те, що колись здавалося їм важким, недосяжним та викликало в них обурення.
“Наприклад, випадки, коли вони змогли вибачитись, зробити добро, поступитись та поділитись чимось своїм”, – зазначає вона.
Психологиня також повідомляє, що дорослим варто згадати з дітьми дні, коли вони разом збирали кошти для українських військових, попри втому робили домашні шкільні завдання при свічках та розділили із кимось свою вечерю.
“Пригадайте тих, кого вони (діти – ред.) змогли пробачити, кому наважилися сказати своє тверде “ні” та, звісно, їхні особисті досягнення: хтось вже чистить зубки без нагадування, застеляє ліжко, приніс 12 балів та має медаль, покращив техніку читання, менше задирає інших дітей та годує свого хом’яка”, – додає Королець.