До Реєстру ЮНЕСКО включили українську програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції

До Реєстру ЮНЕСКО включили українську програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції Фото 05.12.2024 21:06 Укрінформ Міжурядовий комітет включив до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО українську “Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції”.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

За словами міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького, ця подія засвідчує світове визнання українських цінностей, культури, самобутності та ідентичності.

Як зазначив міністр, неспровокована Україною війна забирає життя українських митців: 133 загинуло, серед них і шестеро братчиків кобзарських цехів, які стали на захист України.

"Нині Росія, як колись імперський та сталінський режими, нищить усе, що пов’язано з українською культурою, зокрема кобзарство та носіїв живої спадщини. Та попри усі спроби позбавити українців свого коріння, наша культура засвідчує незламність”, – зауважив Точицький.

Всесвітньому успіху передувала кропітка й щоденна робота української ініціативної групи, яка розпочалася в серпні 2022 року.

У другій половині 2022 року “Кобзарство”/”Кобзарсько-лірницьку традицію” було внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

У 2023 році за ініціативи Кобзарських цехів Києва, Львова та Харкова, Асоціації “Дивись українське!”, ГО “Центр розвитку “Демократія через культуру”, за підтримки Благодійного фонду “МХП – Громаді” та Національної академії мистецтв України, Україна подала на внесення до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО “Кобзарсько-лірницьку традицію” та програму з її охорони.

Це досягнення стало можливим завдяки тісній співпраці Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, Міністерства закордонних справ України, Постійного представництва України при UNESCO, Національної комісії України у справах UNESCO, Кобзарських цехів Києва, Львова та Харкова, а також усіх заінтересованих організацій у розвитку цієї програми.

Як повідомляв Укрінформ, у березні 2024 року Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини налічував 92 елементи, тоді ж до подання готувалися ще три номінації – традиція і мистецтво української писанки, практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції, технологія вишивки білим по білому.

Фото: МКСК

ЮНЕСКО Кобзар Микола Точицький МКСК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь