
Зеленський висловив подяку Стармеру за підтримку України 22.06.2026 14:33 Укрінформ Після повідомлення про відхід із посади прем’єр-міністра Сполученого Королівства Кіра Стармера, Президент Володимир Зеленський висловив йому вдячність за спільну роботу, допомогу Україні та узгоджені кроки, що зміцнили обороноздатність українців.
Про це він повідомив у соціальній мережі Х, інформує Укрінформ.
"Кіре, дякую тобі за всю нашу взаємодію, за твою підтримку та спільні кроки, які дали змогу зміцнити нашу Європу та нашу оборону життя. Велика Британія була, залишається і буде серед світових лідерів. Ми в Україні високо цінуємо Сполучене Королівство – і кожна наша зустріч, кожна бесіда завжди були насичені дієвим змістом", – написав глава держави.
Зеленський також висловив Стармеру вдячність за його активну позицію, за підтримку комунікації, за зусилля, спрямовані на виконання необхідних завдань, які справді принесуть користь.
"Бажаю Сполученому Королівству та всім британцям виключно успіху та досягнення ваших національних цілей. Ми віримо у Велику Британію. Кіре, ти завжди будеш бажаним гостем в Україні", – додав він.
Як передавав Укрінформ, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у понеділок, 22 червня, оголосив про своє рішення залишити посаду.
Політична криза у Великій Британії розпочалася після травневих муніципальних виборів, за результатами яких лейбористська партія вперше втратила контроль над парламентом Уельсу та отримала на 1,4 тисячі представників менше в різних законодавчих органах країни, ніж раніше.
Стармер взяв на себе відповідальність за невдалі результати виборів, але відмовився складати повноваження лідера лейбористів та прем’єра Британії. Згодом близько 100 депутатів Палати громад від Лейбористської партії публічно закликали його піти у відставку, до яких згодом приєдналися і члени уряду.
Фото: Володимир Зеленський / Х
Британія Відставка Зеленський Стармер
Джерело: www.ukrinform.ua
