
Мерц про сигнал Москві: Україна залишається сильною, підтримка Європи не слабшає 24.06.2026 20:23 Укрінформ Канцлер ФРН Фрідріх Мерц підкреслив, що допомога Україні з боку Європи не послабиться, а Росія повинна розпочати мирні переговори після демонстрації єдності західними союзниками.
Про це він повідомив на пресконференції в Берліні після зустрічі глав держав та урядів Європейської п’ятірки, передає кореспондент Укрінформу.
“Ми прагнемо надіслати до Анкари чіткий сигнал підтримки України. Федеральний уряд має намір надати Києву, як європейському партнеру НАТО, значні фінансові зобов’язання”, – заявив Мерц.
За його словами, послання для Москви є недвозначним: “Україна зберігає свою міцність. Підтримка Європи не зменшується”.
Канцлер зазначив, що після саміту G7 в Евіані можна зробити ще один важливий висновок: “Ми досягли трансатлантичної єдності, якої давно не спостерігалося”.
“Сподіваємося, Москва врахує це. Час розпочати переговори про мир”, – наголосив очільник німецького уряду.
Мерц також висловив думку, що країни E5 виступають за міцний і згуртований Альянс та мають наміри посилити європейський аспект НАТО.
“Ми зміцнюємо європейський фундамент Альянсу. Те, що ми вирішили рік тому на саміті в Гаазі, зараз втілюється в життя. Ми збільшуємо оборонні витрати до 3,5% ВВП, і федеральний уряд планує досягти цього показника вже до 2029 року”, – зазначив канцлер.
Як інформував Укрінформ, у середу в Берліні відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії та Польщі у форматі E5, присвячена підготовці до саміту НАТО в Анкарі та узгодженню подальшої допомоги Україні.
Джерело: www.ukrinform.ua
