
У Раді Європи відбулася музична вистава 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика Фото 24.06.2026 19:40 Укрінформ У Палаці Європи, розташованому у Страсбурзі, пройшов виступ 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика, який залишив Україну після початку повномасштабної війни та наразі проживає в Естонії.
Захід було організовано з метою привернення уваги до українських дітей, чия доля залишається невідомою через військові дії, а також для підкреслення важливості підтримки талановитих молодих українців за кордоном, як передає кореспондент Укрінформу.
Молодий виконавець представив слухачам композиції Людвіга ван Бетховена, Хейно Еллера, Миколи Лисенка та Фредеріка Шопена.

Розпочинаючи концерт, президентка ПАРЄ, Петра Байр, зазначила, що історія Гавриїла Сидорика є “особливою, але водночас схожою на історії багатьох юних українців, чиє життя було змінене війною, проте їхні мрії та прагнення залишаються незламними”.
«Можливо, ця історія викликає особливий відгук в Естонії, адже естонці усвідомлюють цінність свободи, культури та ідентичності, а також розуміють, як солідарність здатна вплинути на людські долі», – додала Байр.

У Раді Європи відбувся концерт 17-річного українського піаніста Гавриїла Сидорика / Фото: Лідія Таран 1 / 9




Джерело: www.ukrinform.ua
