Новий сквер та міст у Вільнюсі відкрили на Оболоні (фото)

На Оболоні відкрито Вільнюський сквер та новий пішохідний міст (фото)

Новозбудований міст у сквері імені Вільнюса спричинив значне невдоволення серед активістів та політичних діячів ще до офіційного відкриття

У столиці України, Києві, на вулиці Прирічній, розташованій в районі Оболонь, урочисто відкрито сквер, названий на честь Вільнюса, а також зведено новий пішохідний міст. Ця споруда, створена за зразком мосту короля Міндаугаса у Литві, перетинає заводь. Реалізація цього проєкту стала можливою завдяки фінансовій допомозі від міської ради Вільнюса. Цю інформацію передає видання «Главком», посилаючись на заяву київського міського голови Віталія Кличка.

Мер Вільнюса Валдас Бенкунскас та мер Києва Віталій Кличко на новому мосту Мер Вільнюса Валдас Бенкунскас та мер Києва Віталій Кличко на новому мосту фото: КМДА

Облаштування нового простору для відпочинку відбулося в рамках співпраці між столицями України та Литви. З метою реалізації проєкту, міська адміністрація Вільнюса, за підтримки Центрального агентства з управління проєктами, виділила 600 тисяч євро, планування завершення робіт на 2026 рік. Перед тим, як розпочати будівельні роботи, концепція розвитку зони відпочинку пройшла три етапи громадських обговорень з місцевими жителями.

Територія нового парку вкрита свіжовисадженим газоном Територія нового парку вкрита свіжовисадженим газоном фото: КМДА

На церемонії відкриття локації були присутні мер міста Вільнюса Валдас Бенкунскас та Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Інга Станітє-Толочкєнє. Новозбудований міст з’єднує паркову зону з Оболонським островом, ведучи до мосту під назвою «Хвиля».

Варто зазначити, що Вільнюс активно надає підтримку українській столиці протягом усього періоду повномасштабної війни. Раніше місто-побратим передало Києву 20 генераторів, газові плити з відповідними балонами, батарейки, зарядні пристрої, ліхтарі та теплий одяг. Крім того, Вільнюс спрямував 500 000 євро до благодійного фонду «Майбутній Київ». Цього року мерія Вільнюса також виділила 80 тисяч євро на придбання сонячних батарей для Київського пансіонату ветеранів праці.

Київський міський голова висловив подяку місту-побратиму Вільнюсу за фінансову допомогу в реалізації проєкту, а також за всю надану підтримку під час повномасштабної війни.

Слід нагадати, що новий інфраструктурний проєкт на Оболоні, фінансований Литвою, викликав значну негативну реакцію. Поки міська влада анонсувала створення копії вільнюського мосту короля Міндаугаса, громадські активісти та політики звинуватили керівництво столиці у «відірваності від реальності» та неефективному використанні довіри міжнародних партнерів.

Зокрема, відомий блогер та урбаніст Дмитро Макогон скептично прокоментував вибір об’єкта для фінансування. Він припустив, що литовські партнери обирали з запропонованих київською владою варіантів, а не самостійно ініціювали будівництво.

До кола критиків приєднався і депутат Київради Андрій Вітренко. Він підкреслив, що в умовах воєнного стану просити кошти на будівництво третього мосту в районі Оболоні, замість забезпечення лікарень генераторами чи укріплення критичної інфраструктури, є проявом «управлінської недалекоглядності» або «свідомого ігнорування реальної ситуації, в якій перебуває країна».

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *