Основна новація липня – коригування вартості проїзду у столичному громадському транспорті
З 1 липня у Києві будуть змінені умови користування громадським транспортом для певних категорій пасажирів – київські школярі протягом літніх канікул тимчасово позбудуться права на безкоштовний проїзд. Цю інформацію розповсюдив «Главком» із посиланням на офіційний вебпортал Києва.
Як роз’яснили у Департаменті економіки та інвестицій КМДА, безкоштовний проїзд для учнів столиці традиційно діє тільки в період навчального року – від 1 вересня до 30 червня. Отже, під час канікул (з 1 липня до 31 серпня) за проїзд доведеться платити, проте для них буде передбачена знижка – вартість квитків становитиме 25% від повної ціни. Студенти, як і раніше, оплачуватимуть 50% вартості місячного абонемента. Для решти категорій пільговиків право на безкоштовний проїзд зберігається.
Основна новація липня – зміна базового тарифу. Його планується встановити на рівні 30 гривень за одну поїздку в автобусах, тролейбусах, трамваях, метро та фунікулері. Впровадження нових тарифів заплановано на 15 липня 2026 року.
Нові тарифи на проїзд у громадському транспорті Києва інфографіка: КМДА
інфографіка% КМДА
Раніше було оприлюднено інформацію, що на сайті Київради вже з’явилася петиція проти цього рішення, яка рекордно швидко здобула необхідну кількість голосів – 6000.
«Главком» повідомляв, що місячний абонемент на комунальний наземний транспорт Києва та метрополітен після зміни тарифів посяде четверте місце серед проїзних у столицях Європи. Вищі ціни тільки в Лондоні, Амстердамі та Стокгольмі.
Запровадження у Києві тарифу на проїзд у розмірі 30 грн за одну поїздку призведе для середньостатистичної столичної родини з трьох осіб до додаткових витрат у розмірі майже 35 тис. грн щорічно. Відповідні розрахунки представив депутат Київської міської ради, голова бюджетної комісії та лідер опозиційної фракції «Слуга народу» Андрій Вітренко.
До речі, поїздки, які пасажири встигнуть зареєструвати на своїх транспортних картках до 14 липня 2026 року включно, залишаться чинними для використання аж до 14 вересня 2026 року. Після закінчення цього терміну всі невикористані поїздки не будуть анульовані: їх автоматично перерахують у грошовий еквівалент та зарахують на баланс електронного квитка користувача.
