Овочі замість зернових: фермер з Волині шукає прибуткову нішу

Через труднощі з реалізацією і низькі ціни на зернові волинський фермер Микола Барабаш вирішив зайнятися овочівництвом. Цієї весни чоловік уперше посадив ранню капусту на полі, де попередні роки сіяв пшеницю і ріпак. Площа поля біля села Покащів Луцького району – чотири гектари.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Овочівництвом, говорить волинянин, хоче компенсувати менш вигідну рослинну сільгосппродукцію.

«Бачимо, що зараз пшениця – нерентабельна, кукурудза і соя – нерентабельні, ніякої ціни немає, проблеми на кордоні. Склади у нас є і пшениці дуже багато, і сої. Тому вирішили зменшити площі, але зайнятися овочівництвом, можливо, тут ми знайдемо свою нішу», – додав фермер.

Ранню капусту працівники фермерського господарства висаджують з допомогою трактора і саджалки.

Микола Барабаш каже: щоб здешевити виробництво, розсаду виростили самі у теплицях – це орієнтовно 170 тисяч саджанців ранньої капусти. З його слів, на початкових етапах у капусту потрібно вкласти більше, ніж у зернові, бо насіння і засоби живлення та захисту коштують дорого.

Як розповів начальник відділу департаменту агропромислового розвитку Волині Олександр Книш, щорічно аграрії в області висаджують до 13 тисяч гектарів овочевих культур. З цієї площі отримують орієнтовно 300 тисяч овочевих культур.

«Це дуже правильно, що люди шукають, сіють різний спектр культур, – каже посадовець коментуючи рішення Миколи Барабаша зайнятися капустою замість зернових. – Тим самим вони себе десь убезпечують, страхують від цінових негараздів».

Як додав Олександр Книш, станом на початок травня основні сільгоспкультури в області уже посіяли. Під урожай 2024 року зменшили майже на 20% посіви озимої пшениці. Нині під нею 120 тисяч гектарів землі. Менше на 15 тисяч гектарів посіяно озимого ріпаку у порівнянні з минулим роком. Площа цієї культури – 37 тисяч гектарів. Зменшення посівів цих культур зумовлено труднощами зі збутом, що виникли через перекриття кордонів польськими й угорськими протестувальниками і закриті порти.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь