Вступ України до ЄС: влада хоче відмовитись від аграрних субсидій

Україна готова розглянути можливість відмови від аграрних субсидій Європейського Союзу в обмін на пом’якшення вимог Європейського зеленого курсу під час переговорів про вступ до ЄС, повідомив агентству Reuters український високопосадовець на умовах анонімності.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на eurointegration.

Інтеграція величезного сільськогосподарського сектора України до ЄС, ймовірно, буде дуже чутливою як з політичної, так і з економічної точки зору.

Київ може отримати право на 96,5 млрд євро субсидій в рамках Спільної аграрної політики ЄС протягом семи років, якщо нинішні правила будуть застосовані до країн Євросоюзу після його розширення.

Однак Європейський зелений курс, що встановлює правила ведення сільського господарства для 27 членів ЄС на десятиліття, може зробити бізнес для українських фермерів складнішим, ніж коли б вони працювали без субсидій, зазначив співрозмовник агентства. 

«Мені здається, що ідеальна стратегія переговорів (полягає в тому, щоб досягти) менших обмежень на торгівлю, менших обмежень щодо довкілля (для українських фермерів), і ми готові обміняти це на субсидії», – сказав посадовець.

«Ми повинні захистити нашу конкурентоспроможність, ми не повинні створювати бюрократію, яка б зупиняла розвиток, особливо в наших умовах – наприклад, щоб отримати десять екологічних сертифікатів на якусь дрібницю», – додав український представник.

Багато українських фермерів вважають, що вступ до ЄС дасть їм доступ до масштабних субсидій, які збільшать їхні врожаї та принесуть більший дохід. Однак деякі посадовці кажуть, що субсидії можуть, навпаки, зіграти проти України.

«Я думаю, що це проблема. Субсидії в сільському господарстві дуже часто грають погану роль, коли вони стають знеболюючим і до них звикають», – сказав український посадовець.

Українські фермери можуть стати менш динамічними із субсидіями, вважає співрозмовник.

«Коли ти живеш у системі дотацій, ти до них прив’язаний. Якщо у вас є дотація на моркву, то ви будете садити тільки моркву», – зазначив він.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь