Українці не готові віддавати землю задешево

Досвід країн, де ринок землі стартував раніше, ніж в Україні, показує, що вартість землі буде зростати.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на finance.

«У Польщі 2004 року цінова політика за 1 га землі була на рівні 1 543 євро, а вже 2020 року зросла до 11 200 євро за 1 гектар. У Чехії в 2007 році – 1 867 євро, а 2020 року – 8 500 євро», – розповів Генеральний директор компанії «Доброзем» Роман Барало.

Враховуючи це, можна зрозуміти, що тенденція на здорожчання сільськогосподарської землі є і буде надалі. Але в нашій країні зараз присутній фактор стримування – війна: частина земель перебуває під окупацією, частина – замінована. Ці думки приходять у голови потенційним інвесторам, це і є одна з причин відсутності ажіотажу.

«Проте, мій прогноз, що в 2024 році ціна на землю зросте на 50-60% і вагомим поштовхом стане саме той момент, коли юридичні особи почнуть інвестувати в землю. Виходячи зі статистики продажів нашої компанії Доброзем, ми бачимо, що фактично з відкриттям ринку землі вартість 1 гектара здорожчала на 18-25% навіть під час війни», – пояснив Роман Барало.

Комерційний директор компанії «Твоє Коло» Єгор Лісничий звертає увагу, що земля – не Bitcoin:

«Тут не існує і не може бути такої волатильності, як на ринку криптовалют, де одна новина здатна за день підняти курс ледь не на 100%, а на завтра інша новина на 150% скинути вниз. Ринок землі працює з довгими договорами оренди, це великий бізнес, розрахований на десятиріччя, тут не існує великих ризиків, але й немає різкого зростання вартості, яке можна розігнати одним твітом, хай навіть від самого Ілона Маска».

Другий етап ринку землі щойно розпочався, минув лише місяць, половину якого нотаріат, бізнес, інвестори взагалі перебували у відпустках. Попит і кількість угод будуть збільшуватись поступово. 

«Пам’ятаймо, що можливість придбати землю на юридичну особу, не означає обов’язок або бажання цю землю продати. Українці історично дуже прив’язані до землі, розуміють її цінність і точно не готові віддавати задешево», – зазначив Єгор Лісничий.

Що експерти констатують вже зараз:

  • на підставі угод, що вже відбулися, юридичні особи готові платити на 43% більше за землю, у порівнянні з «фізиками»;
  • у 2023 році земля в центральних регіонах зросла до 15% у доларах США.
  • аналітики прогнозують зростання вартості до 40% протягом найближчих двох років.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь