Українські міністри заперечили можливий компроміс щодо сільського господарства на переговорах з ЄС

Умови інтеграції аграрного сектора України в Європейський Союз будуть визначені під час переговорів, заявили віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина та міністр сільського господарства Микола Сольський, заперечуючи, що Київ розглядає можливість пом’якшити вимоги Зеленої угоди ЄС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Раніше високопоставлений чиновник повідомив Reuters, що Україна може розглянути можливість відмовитися від аграрних субсидій ЄС в обмін на послаблення вимог Зеленої угоди під час переговорів про вступ, які починаються наступного місяця.

«Умови приєднання аграрного сектору України до Спільної аграрної політики (CAP) ЄС будуть визначені в ході переговорного процесу», – йдеться в окремих заявах віце-прем’єр-міністра Ольги Стефанішиної та міністра сільського господарства Миколи Сольського.

«Ні про яку відмову від субсидій і дотацій не може бути й мови, оскільки правила мають бути однакові для всіх», – зазначили вони.

Інтеграція величезного сільськогосподарського сектору України, який до повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році був четвертим у світі постачальником зерна, до ЄС, ймовірно, буде дуже чутливою як у політичному, так і в економічному плані.

Київ може отримати 96,5 мільярдів євро (104 мільярди доларів) субсидій від Спільної сільськогосподарської політики ЄС протягом семи років, якщо чинні правила будуть застосовані до розширеного союзу.

«Мені здається, що ідеальна стратегія переговорів (це досягти) менших обмежень у торгівлі, менших обмежень щодо навколишнього середовища (для українських фермерів), і ми готові обміняти це на субсидії», – сказав чиновник, який побажав залишитися анонімним.

Переговори про вступ України до ЄС проходять у складний час, коли фермери по всій Європі останніми тижнями вийшли на вулиці в знак протесту проти правил ЄС щодо захисту довкілля та використання пестицидів, а також проти необхідності залишати 4% сільськогосподарських угідь під паром.

Виплати субсидій Києву також можуть призвести до скорочення сільськогосподарських субсидій для існуючих держав-членів приблизно на 20%.

Рішення ЄС скасувати імпортне мито на всі українські продукти харчування у 2022 році вже викликало протести в сусідніх країнах-членах блоку, оскільки фермерам важко конкурувати з дешевшою українською сільськогосподарською продукцією.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь