Укрцукор просить уряд припинити експорт цукру до ЄС

Національна Асоціація цукровиків України «Укрцукор» звернулась до Кабінету Міністрів України з проханням про термінове встановлення нульової квоти на експорт цукру до ЄС на 2024 рік у зв’язку із досягненням граничного обсягу, передбаченого рішенням ЄС для експорту українського цукру в країни Європейського Союзу у поточному році.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці «Укрцукор».

Фактично мова йде про ініціативне закриття Україною кордону для експорту цукру в ЄС в найкоротші можливі терміни у звʼязку з тим, що експортні значення по цукру вже сягнули 262,6 тис тонн, визначених як квота України на 2024 рік. 

НАЦУ «Укрцукор» вважає, що таке звернення є підтвердженням конструктивної позиції  українських цукровиків і їх готовності інтегруватись у європейський ринок цукру і відповідати його вимогам. 
Нагадаємо, що 13 травня 2024 року Рада Європейського Союзу схвалила продовження тимчасових заходів лібералізації торгівлі для України ще на 1 рік, до 5 червня 2025 року. 

Одночасно рішенням передбачено застосування механізму екстреного гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, зокрема цукру, у випадку, якщо імпорт цих продуктів у 2024 році перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані у другій половині 2021 року та протягом усього 2022 та 2023 років. 

Аналогічні заходи по екстреному гальмуванню можуть бути застосовані в 2025 році, у випадку, якщо в період з 01.01.25 до 05.06.2025 обсяг українського експорту перевищить 5/12 квоти, встановленої на 2024 рік.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь