За підтримки USAID АГРО п’ять підприємств розвивають хаби картоплярства

Незалежно від погодних умов та ситуації на ринку, для виробників картоплі результат роботи значною мірою залежить від збуту продукції. Одним зі сталих підходів для фермерів є партнерство з переробником за моделлю контрактного вирощування, що дозволить виробнику мати гарантований збут для частини свого врожаю за конкурентними цінами. Це дасть можливість планувати вирощування та керувати дохідністю виробництва.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі USAID АГРО.

За підтримки Програми USAID АГРО 5 підприємств розвивають хаби картоплярства для співпраці з локальними фермерами-виробниками. В межах хабів картоплярі розвивають співпрацю, впроваджують контрактне вирощування, розширюють інфраструктуру для переробки та зберігання картоплі. 

Зокрема, на Львівщині на базі ТОВ «Стронг Енерджі Захід» триває активна щоденна робота: завод приймає картоплю від фермерів регіону. Частина врожаю одразу йде на переробку на крохмаль, а решта закладається у спеціальні кагати для тимчасового зберігання.  

В межах проєкту підприємство встановило нове сучасне обладнання для очищення картоплі, надане Програмою USAID АГРО. Також побудувало нове картоплесховище для тимчасового зберігання продукції, що подовжить сезон переробки на 1-2 місяці. Це дозволить збільшити обсяги вирощування картоплі для переробки, а отже – залучити більше місцевих фермерів до співпраці. 

Цього року підприємство очікує 12-13 тисяч тонн картоплі від 20 господарств регіону для переробки картоплі на високоякісний крохмаль і подальшого експорту в ЄС. Крохмаль, виготовлено із картоплі українських фермерів, знаходить попит на міжнародному ринку, і нова партія вже готова вирушити до Ізраїлю.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь