Єврокомісія розгляне суперечку України та Польщі щодо експорту зерна

Європейська комісія проведе сьогодні зустріч Координаційної платформи з врегулювання суперечок, які виникли між Польщею та Україною, заявив речник Європейської комісії Олоф Гілл.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Найбільш ефективним форумом, який може розглянути ці складні проблеми та знайти тривалі рішення на середню та більш віддалену перспективу, є спільна Координаційна платформа, яка зустрінеться вже завтра. Ми будемо раді надати інформацію про підсумки цієї зустрічі й про те, як розвиваються переговори», – сказав Гілл.

Він наголосив, що право на мирні демонстрації є невід’ємним у демократичних країнах Євросоюзу. Разом з цим, Європейська комісія послідовно відстоює позицію, що у таких діях не може бути місця для насильства, і саме національна влада країн-членів несе відповідальність за дотримання правопорядку на зовнішніх кордонах ЄС.

«Національна влада має забезпечувати свободу руху для транспорту, що є важливим для нормального функціонування наших ланцюгів постачання та для стабільності внутрішнього ринку ЄС», – додав речник.

Єврокомісія утрималася від відповіді на уточнююче запитання про вплив поточної ситуації на безпеку не лише України, але й Польщі, яка також є жертвою ймовірного прояву гібридної атаки з обмеження свободи руху між країнами, включаючи військову мобільність, пославшись на те, що це може бути компетенцією Ради міністрів ЄС із закордонних справ, зустріч яких відбувається у Брюсселі сьогодні.

Станом на 19 лютого заблокованими для вільного руху вантажівок залишалися перепускні пункти «Ягодин – Дорогуськ», «Угринів – Долгобичув», «Устилуг – Зосин», «Шегині – Медика», «Рава-Руська – Гребенне» та «Краківець – Корчова». Завдяки послузі «єЧерга» з українського боку кордону немає фізичних черг на виїзд, натомість на територій Польщі на дорозі очікують близько 3 тис. вантажівок.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь