Імпортували зерна з України на €1,38 млрд: уряд Польщі обіцяє оприлюднити список компаній

Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак заявив, що у відомстві остаточно сформували список компаній, які імпортували українське зерно, і наразі перевіряють юридичні підстави для того, щоб зробити його публічним.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Європейську правду».

Колодзейчак розповів, що список формували на основі даних з різних джерел, а список, сформований за попередньої влади, був неточним. 

«Тепер список компаній повний. Ми цього тижня з’ясуємо юридичні підстави для того, щоб опублікувати його, і щоб кожен поляк міг бачити, хто заробляв гроші, коли у польських фермерів була велика проблема», – сказав він.

Заступник міністра додав, що інформація «шокуюча» і свідчить, що за це українське зерно заплатили 6 млрд злотих (1,38 млрд євро). 

«Було імпортовано 330 тисяч тонн технічного зерна, рапсу й кукурудзи, які опинилися на польському ринку… Найдешевша пшениця з України минулого року коштувала 51 злотий за тонну, у 20 разів менше, ніж прибутковий поріг для польського зерна», – сказав посадовець. 

Нагадаємо, у п’ятницю фермери з усієї Польщі розпочали чергову акцію протесту, що, як очікується, триватиме 30 днів. Вона передбачає, серед іншого, блокування доріг і прикордонних переходів з Україною.

У неділю біля КПП «Дорогуськ» протестувальники висипали частину зерна з українських вантажівок, які перетнули кордон.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь