Агроекспорт автомобільним транспортом у лютому перевищує попередні показники

Темпи експорту агропродукції автомобільним транспортом у лютому перевищили аналогічні показники у січні та грудні. Станом на 12 лютого автомобільним транспортом у лютому було вивезено 184 тис. тонн, порівняно з 57 тис. тонн у січні та 154 тис. тонн у грудні за аналогічний період.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Оскільки міністерство економіки розпочало видавати ліцензії на експорт соняшнику в Болгарію за спрощеною процедурою, на ринку автомобільних перевезень з’являються запити на транспортування соняшнику в напрямку Болгарії. Ставки фрахту за цим напрямком тримаються в межах 65-90€ в залежності від типу транспорту та маршруту. З урахуванням зниженої ставки експортного мита на Європу до 1,8%, збут соняшнику в Болгарію може стати хорошою альтернативою для українського виробника щодо внутрішнього ринку. 

За даними Укрзалізниці у січні 2024 року залізницями України перевезено 14,13 млн. тонн вантажів. У експортному сполученні за січень 2024 року перевезено 7,5 млн. тонн вантажів, що більше на 0,88 млн тонн або на 13,3% у порівнянні з груднем 2023 року.

У структурі експортних перевезень за січень 2024 року перше місце посідають зернові вантажі – 3.37 млн тонн (44,9%).

Європейський ринок перевізників продовжує коригування ставок за всіма напрямками, наближаючись до собівартості. Собівартість транспортування зерновозами з Чоп до Півночі Італії складає 38-40€ за тонну. За таких ставок суходольний ринок експорту стає суттєво конкурентним відносно морського.

На 9 лютого було відправлено та заплановано для експорту водним транспортом у лютому наступні обсяги: через порти Дунаю – 116 тисяч тонн, через морські порти – 1,5 млн. тонн. Трейдери сповільнюють активність експорту через триваючий спад цін на товари у світі.

Ставки фрахту як морським, так і річковим транспортом залишилися незмінними порівняно з минулим тижнем.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь