Активно купувати землю юридичні особи почнуть через пів року

Попри очікування юридичні особи поки що фактично не вплинули на ринок. За словами міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, фізичні особи зараз купують землі більше, ніж юридичні. Проте надалі кількість бізнесових покупців має зростати.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Finance.ua.

У такого доволі кволого старту ринку землі для юросіб є цілком об’єктивні причини. Річ у самому законі – кінцевими бенефіціарами юридичних осіб, які хочуть придбати сільськогосподарську землю, повинні бути громадяни України.

«Нотаріуси мають напрацювати механізм оформлення угод з юридичними особами, зробити ряд перевірок, зокрема походження коштів, чи дійсно власник юрособи має українське громадянство, бо бувають досить складні структури компаній, де власниками можуть бути ще декілька фізичних чи юридичних осіб», – пояснив генеральний директор компанії «Доброзем» Роман Барало.

Погоджується з ним і співзасновник та COO «Твоє Коло» Денис Гончар.

«До середини січня нотаріат здебільшого перебував у відпустках, що фізично зменшувало можливості проведення угод. Далі, процедура перевірки власників юридичних осіб значно складніша ніж це було з фізичними особами й за відсутності напрацьованої практики в нотаріусів залишається багато питань, які ще потребують додаткових роз’яснень», – зазначив він.

Денис Гончар нагадав, як усе відбувалося під час першого етапу відкриття ринку землі:

«Офіційно він відкрився з 1 липня 2021 року, а перші нормальні угоди ми побачили аж у вересні-жовтні. Тобто перші кілька місяців нотаріат розбирався як з цим працювати. Зараз ситуація аналогічна. Якщо на першому етапі потрібно було перевірити, чи не перевищена норма 100 га лише на одну людину, то з юрособою, де можуть бути кілька власників і кожен з них уже може мати землю у власності, як це рахувати? А ще потрібно перевірити санкційні списки, пов’язаних осіб… Це величезний шмат роботи, в якому ще потрібно розібратися. Потрібен час».

Він наголосив, що попит на землю серед аграріїв є.

«Першочергово на землі, розташовані в регіонах з розвиненою логістичною інфраструктурою, в безпечних регіонах, і особливо на ділянки, по яких скоро закінчується термін договорів оренди», – зазначив Гончар.

Проте на ринку з’явилася ще одна категорія покупців – юрособи, які не пов’язані з аграрним бізнесом.

«Земля для них – перспективний інвестиційний актив, якій можна використовувати, як заставу для отримання коштів на розвиток бізнесу. Крім того, важливим аргументом також є оптимізація податків: якщо фізична особа сплачує з оренди 18% ПДФО + 1,5% військового збору, то для юридичної особи ставка оподаткування всього 5%», – пояснив Денис Гончар.

Водночас одним із факторів стримування є загальна ситуація в країні, каже генеральний директор компанії «Доброзем» Роман Барало:

«Хоча на сьогодні – це найменш ризиковий актив, який точно капіталізується. Тому купівля землі юридичними особами не за горами. За моїми прогнозами, купівля юрособами почнеться протягом 3-6 місяців, запити на покупку в нашу компанію вже надходять на досить великі обʼєми».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь