Ціни на цибулю знижуються як в Україні, так і в ЄС

За інформацією аналітиків, ціни на цибулю минулого тижня в Східній Європі, несподівано для багатьох, продемонстрували негативну динаміку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Ціни впали приблизно на 10% на цибулю хорошої якості, і більш істотно на цибулю з нижчою якістю. Тиск на ціни цибулі відчувався і на ринку Молдови, але там, поки що, цінову планку вдалося утримати. А ось у Польщі цибуля подешевшала за тиждень вперше у 2024 році. Зниження середніх цін склало близько 4-6%. Наразі ціни на цибулю в Польщі залишаються найвищими, а в Україні – найнижчими поміж країн регіону.

За словами учасників ринку, на ринок Польщі продовжує надходити цибуля з країн Центральної Азії, насамперед з Узбекистану, який стимулює експорт продукції, надаючи часткову бюджетну компенсацію за транспорт. Цікаво, що оптові ціни на цибулю в Узбекистані за підсумками тижня залишилися без істотних змін, хоча трейдерам вдається закуповувати продукцію у фермерів значно дешевше, ніж раніше.

Інша причина – це збільшення відвантажень цибулі з України на ринки інших країн ЄС. Якщо роком раніше Україна була великим покупцем цибулі в ЄС, то зараз перетворилася на одного з головних постачальників, всього за один рік відновивши зруйноване російськими агресорами овочівництво.

Проте, не виключено, що зниження цін на цибулю в Східній Європі є тимчасовим, оскільки й в Україні, і в Польщі та навіть у Нідерландах, є проблеми з якістю цибулі. Тому фермери, які змушені розпродавати продукцію, йдуть на зниження ціни. Однак у міру зниження запасів якісної продукції в сховищах, ціни на цибулю можуть знову підвищитися.

А ось перспективи цін на цибулю в Центральній Азії не настільки оптимістичні, тому що збирання нового врожаю почнеться там уже за місяць, і цей урожай теж, за попередніми оцінками, може виявитися рекордним.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь