Через блокаду кордону агроекспорт автомобільним транспортом знову знизився

Станом на 19 лютого агроекспорт автомобільним транспортом склав 265 тис. тонн, порівняно з 138 тис. тонн у січні та 246 тис. тонн у грудні за аналогічний період. Найбільшу частку експорту склала олія соняшникова та цукор.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Щоденні темпи автомобільного експорту почали знижуватися через низку блокувань пунктів пропуску зі сторони Польщі. Щоденний показник пропуску агропродукції через польський кордон знизився у 6 разів, а саме з 6 тис. тонн вантажу на добу на початку лютого до 1 тис. тонн на добу на 19 лютого.

Робота інших пропускних пунктів на кордоні з Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою здійснюється без перешкод, що компенсує частково зниження темпів пропуску через польський кордон. 

Ставки фрахту в напрямку Західної та Центральної Європи підвищились через необхідність перевізникам об’їздити кордон з Польщею.

Середній темп експортних відвантажень залізничним транспортом через західні кордони України в лютому склав 381 вагон на добу. При збереженні даних темпів загальний експорт залізницею у лютому очікується на рівні 800 тис. тонн. Зниження ставок залізничного фрахту по Європі майже на 30% з січня поступово відновлює зацікавленість експорту залізницею. Найбільшим попитом користуються напрямки Північної Італії, Німеччини та Нідерландів.

Сповільнення темпів експорту через морські порти вплинуло на зменшення середньодобової кількості вагонів, що рухаються в напрямку українських портів Чорного моря. За минулий тиждень даний показник знизився з 7 749 вагонів до 7 140 вагонів.

Середньодобова потужність вивантаження вагонів в портах Великої Одеси коливається в діапазоні від 1000 до 1540 вагонів на добу. Ставки фрахту внутрішнього залізничного перевезення по Україні знизилися до міжсезонного мінімуму. В залежності від темпів експорту морськими портами ставки залізничного фрахту по Україні можуть коливатися в діапазоні від 100 до 200 грн. за тонну.

Станом на 15 лютого водним транспортом було експортовано 3,2 млн тон, в тому числі через порти Дунаю – 581 тис. тонн, через морські порти – 2,6 млн. тонн. 

Ставки морського та річкового фрахту залишилися незмінними порівняно з минулим тижнем.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь