Цьогоріч аграрії планують посіяти більше сої та цукрового буряка, – опитування

У 2024 році прогнозується збільшення площ під сою та цукровий буряк і зменшення під кукурудзу. Такі результати опитування щодо планів та підготовки сільгоспвиробників до проведення посівної кампанії ярих під урожай-2024, проведеного Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Мінагрополітики.

Зокрема, 70% опитаних зазначили, що планують  збільшення посівної площі під сою – загалом на 21% у порівнянні з 2023 роком.

Також пріоритетними залишаються зернобобові, посівні площі під якими збільшаться на 11%, та ярий ячмінь – на 7%. Зростання інтересу до ячменю може бути пов’язаним з розширенням географії морських відвантажень. Посіви ярої пшениці зростуть на 2%.

Крім того, аграрії зацікавлені у вирощуванні ярого ріпаку. Частина виробників планує посіяти ріпак вперше. Загалом посівні площі під цю культуру збільшаться на 24%.

Щодо цукрового буряку – 60% тих, хто сіяв культуру минулого сезону, збираються несуттєво розширювати площі – в цілому по Україні на 17%.

При цьому посівні площі під кукурудзу зменшаться на 9%. Також потенційно можуть зазнати скорочення площі під соняшником. Але станом на сьогодні більшість аграріїв ще не прийняли остаточне рішення щодо площ посіву цієї культури.

У цілому в  2024 році посівні площі під ярими культурами можуть скоротитися на 0,5 млн га або на 3,7% порівняно з минулим сезоном. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь