Державні програми підтримки аграріїв будуть діяти і цьому році, – Тарас Висоцький

Цього року аграрії, зокрема, й з деокупованих областей, можуть скористатись державними програмами підтримки. Зокрема, фермери з деокупованих територій, які обробляють до 120 га, зможуть отримати за один гектар 8 тисяч гривень безповоротної допомоги. Аграрії з областей, які не були окупованими, – 4 тисячі грн, повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на засіданні «Аграрний сектор в умовах війни: державна підтримка. Доступні програми. Мобілізація».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Мінагрополітики.

За словами першого заступника Міністра, бюджетні дотації також передбачені для фермерів, які утримують корів, кіз та овець. Для аграріїв, які мають від 3 до 100 корів, передбачено 7 тисяч гривень на одну голову, тим, хто вирощує до 500 голів кіз та овець, –  по 2 тисячі.

«Продовжиться реформа меліорації. В Держбюджеті на цей рік закладено 200 млн гривень на компенсацію агропідприємцям закупівлі обладнання для зрошення. Це дощувальні машини, прокладка труб, підведення води, закладка капельного зрошення», – зазначив Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра відзначив, що в 2024 році запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. У підприємців, які обробляють до 500 га, з’явилася можливість отримати гарантію на кредит.

Крім того, за його словами, наразі продовжено основні програми для підтримки малих та середніх підприємців – «Доступні кредити 5-7-9» та гранти на розвиток садів і теплиць. Він нагадав, що максимальна сума гранту на теплиці – 7 млн гривень, на сади – 10 млн гривень.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь