© Верховна Рада/Telegram Відповідний проєкт фінансується Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних націй
Загалом допомогу для посівної кампанії 2024 року, нададуть 1500 фермерам із областей, що є дотичними до прикордонних територій з РФ чи прифронтових зон. Це насамперед фермерські господарства Чернігівської, Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Сумської та Запорізької областей, земельні угіддя яких становлять від 10 до 500 гектарів. Перевагу будуть мати ті, хто мають розташування своїх угідь ближче до лінії фронту, повідомляє комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради.
Проєкт реалізується Міністерством аграрної політики та продовольства України у співпраці з Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних націй – ФАО.
Для фермерів нададуть посівний матеріал у вигляді ярої пшениці. Ця допомога є безкоштовною, проте після інформування про видачу допомоги, потрібно буде подбати про логістику доставлення на місце використання.
Що потрібно для отримання допомоги?
Для отримання допомоги від ФАО необхідно зареєструватись на участь у програмі через Державний аграрний реєстр.
Є кінцевий термін прийому заявок – 10 березня 2024 року.
“Після обробки та аналізу всіх отриманих заявок відібрані учасники програми отримають підтвердження допомоги через ДАР та будуть повідомлені про час та місце отримання допомоги”, – повідомляє комітет.
Завдяки теплій погоді, аграрії Одеської області вже почали весняну посівну кампанію наприкінці лютого, а не традиційну – у перших числах березня. “Вже посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху”, – зазначається у повідомленні комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України.