Як подати заявку на субсидію на землю: покрокова інструкція

У Державному аграрному реєстрі триває приймання заявок на окрему бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь (1 га) на звільнених територіях.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

В зв’язку з цим Мінагрополітики розробило покрокову інструкцію із подання заявки на підтримку.

Як подати заявку?

Ознайомитись з умовами Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 No 918.

Увійти у кабінет сільгосптоваровиробника на сайті dar.gov.ua. У разі відсутності кабінету в ДАР, зареєструватись.

Перевірити актуальність даних у розділі “Дані сільгоспвиробника” (правий верхній куток Кабінету). Контактний телефон, додатковий номер телефону, електронна пошта, адреса для листування (для фізичних осіб), номер банківського рахунку мають бути актуальними на момент подання заявки. Банківський рахунок має бути дійсним і належати заявнику.

Переконатись, що програма підтримки є доступною – вона має бути присутньою у розділі “Доступні програми підтримки”. У випадку відсутності програми перевірити площу сільськогосподарських земель у користуванні у розділі“Земельні ділянки”/”Інформація з реєстрів”: у користуванні за даними системи має бути не менше 1 га і не більше 120 га земель сільськогосподарського призначення. Потрібно також перевірити наявність звіту про вирощувані культури за період з 01.01.2024 по 31.12.2024 у розділі “Діяльність та активності”.

Визначити ділянки, які відповідають критеріям програми (тобто ті, які розташовані на території дії програми, перебувають у вашій власності або користуванні та є оброблюваними) та занотувати їхні кадастрові номери. Ділянки, що підпадають під критерії програми, матимуть спеціальні маркери зеленого (звільнені) або сірого (можливі бойові дії) кольору у колонці “Статус”напроти кожної ділянки.

У розділі “Діяльність та активності” ще раз перевірити звіт про вирощувані культури за період з 01.01.2024 по 31.12.2024. Площа культур у звіті має бути не меншою, ніж площа обраних ділянок, але не більшою, ніж 120 га.

Натиснути “Подати заявку” напроти програми підтримки у розділі “Доступні програми”.

Ще раз уважно ознайомитись з інформацією про програму та її Умовами у нормативному документі й натиснути “Далі”.

Обрати зі списку, що з’явиться, земельні ділянки, на обробку яких ви хочете одержати підтримку. Ділянки мають відповідати умовами Програми! Увага: На всю площу обраних ділянок мають бути заповнені відомості про площу вирощуваних культур у розділі “Діяльність та активності” за період з 01.01.2024 по 31.12.2024.

На наступному кроці потрібно перевірити загальну площу обраних вами ділянок та надати дозвіл Укрдержфонду на доступ до даних у кабінеті Сільгоспвиробника і натиснути “Подати заявку”.

До уваги ФОПів: програма запропонує вам обрати чи подаєтесь ви як ФОП, чи як фізична особа. Якщо основний КВЕД вашого ФОП аграрний, оберіть подати заявку як ФОП, якщо ні – оберіть подати заявку як фізична особа.

Заповнити анкету, ознайомитись з умовами договору з Укрдержфондом та підписати Заяву про приєднання до Договору та Заяву про напрями за допомогою Електронного підпису.

Підписати Заявку на отримання коштів за формою, затвердженою Мінагрополітики, за допомогою Електронного підпису та очікувати на зворотній зв’язок від Укрдержфонду.

Відстежувати етапи проходження заявки можна у розділі “Мої заявки у програмах”. Усі важливі повідомлення про проходження заявки будуть приходити у розділ “Мої повідомлення” у кабінеті в ДАР.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь