Картопля готується до цінового рекорду

В Україні очікується стрімке подорожчання картоплі. Ціни на стратегічно важливий овоч вже встановили історичний рекорд і зростатимуть ще.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на today.

Економічний прогноз представила оглядач у галузі сільського господарства центру «АГРО Перспектива» Лариса Гук. Вона попередила українців, що картопля може подорожчати до 40 грн/кг. Як відомо, зараз вартість «головного овочу» серед споживачів у нашій країні сягає 35 грн/кг. Це абсолютний максимум за всі роки незалежності нашої держави.

Експерт послалася на виробників, які орієнтуються на ціну «40 гривень плюс-мінус». Така висока вартість обумовлена одразу кількома причинами. Аналогічна криза утворилася у перший рік війни, коли несподівано різко подорожчала цибуля. За кілограм вимагали до 100 гривень.

«Цього сезону – проблеми з картоплею. Ще восени вона коштувала 9-12 гривень, а зараз 25-30. Тому що лютий, до нового врожаю ще кілька місяців. З одного боку, є люди, які мають власні запаси. Але, як кажуть учасники ринку, українці цього сезону вчинили трохи необачно. Бо майже ніхто не зробив запасів картоплі на зиму», – пояснила Гук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь