НАБУ і САП викрили організовану злочинну групу із 5 осіб, яка заволоділа земельними ділянками під Києвом площею понад 1200 га. Їх дії призвели до заподіяння понад 1,8 млрд грн збитків державі.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НАБУ.
Організатором схеми вважають колишнього заступника керівника ДП «Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою».
Серед підозрюваних: двоє колишніх посадовців ГУ Держгеокадастру в Київській області та двоє фізичних осіб, пов’язаних із екскерівництвом Держгеокадастру.
За даними слідства, у 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які, серед іншого, підшукували учасників АТО, які мають право на безоплатне отримання земельної ділянки.
Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі у Фастові та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.
Щодо землі у Фастові
Учасники злочину забезпечили проведення інвентаризації земельних ділянок на території міста Фастова, що перебували у постійному користуванні ДП «ДГ «Дмитрівка», яке знаходиться у віданні Національної академії аграрних наук. Зловмисники внесли неправдиві відомості до документації, складеної за результатами інвентаризації, де вказали, що право користування земельними ділянками відсутнє, нібито, у зв’язку з ліквідацією державного підприємства та відсутністю правонаступника, а тому ділянки були віднесені до земель запасу.
Надалі учасники злочину оформили землю на учасників АТО (без їхнього відома), приватизували її, та перепродали за ціною в 10 разів нижче ринкової вартості. За даними експертизи, земельні ділянки вартували майже 715 млн грн, у той час як приватним підприємцям були передані за суму близько 85 млн грн.
Щодо землі у Пущі-Водиці
Підозрювані, намагаючись заволодіти ділянками на території Софіївсько-Борщагівської та Петропавлівсько-Борщагівської сільських рад, підготували від імені ГУ Держгеокадастру у Київській області скаргу до Міністерства юстиції щодо скасування реєстрації права користування земельними ділянками ДП «Пуща Водиця», оскільки їх поділ був здійснений, нібито без погодження Держгеокадастру як представника держави – власника земельних ділянок.
Тут також планувалась зміна цільового призначення і подальший продаж приватним компаніям.
Джерело: propozitsiya.com