Михайло Ряполов, Менеджер з питань сільського господарства Mercy Corps
Mercy Corps реагує на надзвичайну ситуацію в Україні з початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року і надає екстрену грошову допомогу біженцям у сусідніх країнах та людям, переміщеним усередині України, щоб вони могли задовольнити свої основні потреби у виживанні. Команда також фінансує місцеві організації, які найкраще знають свої громади та ефективно працюють над вирішеннями їхніх найнагальніших потреб.
В рамках підтримки аграрного сектору Mercy Corps фінансово допомагає у відновленні присадибної або дрібної фермерської діяльності, а також постраждалим малим та середнім сільгосппідприємствам. Про це розповів менеджер з питань сільського господарства, Mercy Corps Михайло Ряполов під час онлайн форуму «Продовольча безпека та розвиток сільськогосподарського виробництва у громадах», пише propozitsiya.com.
Михайло Ряполов, Менеджер з питань сільського господарства, Mercy Corps:
«У 2023 році ми запустили програму відновлення, спрямовану на підтримку різного типу бізнесів — «Програма підтримки економічної стійкості України». Вона реалізовується за допомоги Швейцарської агенції розвитку та співробітництва. Дана програма охоплює три напрями: підтримка релокованого чи того, що в процесі релокації бізнесу в західних областях України та Київщини (Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська області — середній розмір підтримки 20 тис. доларів США); на Сході України (Дніпропетровщина) — підтримка мікробізнесу для ВПО; підтримка агросектору (Чернігівська, Полтавська, Сумська, Київська області)».
Фінансова допомога для відновлення присадибної або дрібної фермерської діяльності
Допомогу пропонується надати ВПО та домогосподарствам, що постраждали внаслідок війни.
Середня сума підтримки — 1500 доларів США, але може бути меншою чи більшою в залежності від потреб (кожна заявка розглядається індивідуально).
Головна мета програми — збільшення прибутків домогосподарств, забезпечення їх фінансовою стабільністю, незалежністю.
В рамках даної програми вже затверджено приблизно 40 кейсів і збір заявок триває.
Фінансова допомога для постраждалих малих та середніх сільгосппідприємств
Допомога надається малому та середньому бізнесу в сфері сільського господарства, який постраждав від війни.
Середня сума допомоги — 40 тис. доларів США, але може змінюватися залежно від бізнес-ідеї.
Тут важливі проєкти, які мають відкриту бізнес-модель, тобто, підприємства, які залучають дрібні домогосподарства чи інших дрібних фермерів до своєї бізнес-моделі (вони можуть надавати послуги, які позитивно впливають на дрібну фермерську діяльність або закуповувати сільгосппродукцію у місцевих жителів, таким чином створювати сприятливі економічні можливості для розвитку дрібного фермерства).
Заявки на обидва напрями програми приймаються на конкурсній основі.
Термін даної програми — лютий 2023 – березень 2024 року. Заявки на участь можна подати за посиланням.
Джерело: propozitsiya.com