Мінагрополітики отримає доступ до цифрового агросервісу

Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало Меморандум з компаніями «Сингента» і «Н.С.Т. Україна» щодо співробітництва в аграрній та інформаційно-цифровій сферах. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Меморандум передбачає, що компанії надають для Мінагрополітики доступ до новітнього цифрового агросервісу, який сприятиме збільшенню прозорості ринку аграрної продукції. Стратегічні кроки передбачатимуть реалізацію пілотного проєкту для оцінки можливості застосування цифрового сервісу у виконанні завдань Мінагрополітики. А також його вдосконалення за результатами пілоту із підтримкою процесу державної сертифікації сервісу й надання постійного доступу і супроводження для Міністерства.

Агросервіс використовує та аналізує супутникові знімки на основі нейронної мережі та унікальних алгоритмів, які допомагають визначити сільськогосподарську культуру і стан посівів у режимі реального часу з подальшим прогнозуванням урожайності.

«Міністерство, завдяки доступу до нового агросервісу матиме змогу визначати кордони полів і види сільгосп культур які вирощують на конкретних полях. Отримувати прогноз урожайності основних сільгоспкультур у певних областях чи на конкретному полі. Зможе оцінити площу полів, визначити показники оціночної врожайності на одному полі у порівнянні з врожайністю на інших полях, отримати оцінку потенціалу кожного поля, яка базується на історичних даних», – підкреслив заступник Міністра Денис Башлик.

Цифровий сервіс базується на найсучасніший системі Cropwise Operations (у минулому Cropio), яка створена спеціально для аграріїв і вже протягом 10 років добре зарекомендував себе серед користувачів.

Разом учасники працюватимуть над створенням можливостей для вдосконалення та розвитку сервісу згідно з потребами Мінагрополітики щодо його використання на платформі Державного аграрного реєстру (ДАР).

«Ми раді розширити та зміцнити наше співробітництво з Мінагрополітики саме у сфері інформаційно-технічних рішень, що надає можливість разом працювати над вдосконаленням затребуваних новацій в агро, зокрема цифрових продуктів та AI-розробок. Надання доступу до цього сервісу в рамках пілотного проєкту – це наш спільний крок до створення довершеного й ефективного інструменту, важливого як для держави, так і агроспільноти», – зазначив генеральний директор ТОВ «Сингента» Олександр Кравчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь