На Кіровоградщині падають ціни на картоплю

У Кіровоградській області подешевшала картопля нового врожаю – на 2-3 гривні за кілограм у порівнянні з минулим роком. На ринках Кропивницького вартість кілограма картоплі – від 8 до 12 гривень. У супермакетах від 8 гривень 90 копійок до 12 гривень 90 копійок.

Віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук розповів, що зниженні ціни на картоплю нового врожаю – це загальноукраїнська тенденція. Картоплі українцям вистачить, проте вона дорожчатиме.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

«Найбільше цьогоріч картопля вродила в Чернігівській, Київській, Львівській, Тернопільській та Волинській областях. Але в цьому році проблеми з якістю картоплі й зниження ціни, я думаю, тимчасове. Це пов’язано з великим обсягом картоплі, її немає куди складати на зберігання, багато фермерів її продають. Або продають картоплю низької якості, тому ціна закупівельна від фермерів може бути від 4 гривень 50 копійок до 5-6 гривень».

В області картоплю посадили на площі 41 тисячі гектарів. Це дані від керівниці департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової. Це на півтори тисячі гектарів більше в порівнянні з минулим роком.

Господарства та населення вирощують картоплю переважно для себе. Промислове виробництво картоплі сільгосппідприємствами не розвинене в області. Сільгоспвиробники Кіровоградщини у цьому році посадили до 20 гектарів картоплі й планують її використовувати переважно для своїх потреб. У структурі сільськогосподарських культур Кіровоградщини картопля займає 1% площ.

«Якщо це брати господарства населення, щороку вирощується приблизно 500 тисяч тонн. Цього, якщо розрахувати на одну особу жителів нашої області, достатньо на рік, ще й вистачить на реалізацію за межі області».

За словами віцепрезидента Української асоціації виробників картоплі, в залежності від погодних умов, завершать збирати картоплю наприкінці жовтня – на початку листопада. Нині середня врожайність картоплі така, як і торік – від 27 до 35 тонн з гектара.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь