На Полтавщині та Черкащині створюють дві організації водокористувачів

Ці ОВК об’єднають 12 агропідприємств із загальною площею поливу понад 10 тис. га. Ініціатором проєкту виступила компанія Kernel. Проєкт є частиною втілення Стратегії зрошення та дренажу в Україні, що здійснюється за підтримки Мінагрополітики.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Kernel .

Під своїм управлінням ОВК об’єднають діючі меліоративні системи і сприятимуть зростанню ефективності агровиробництва. Передача меліоративних систем в управління ОВК дозволить впровадити енергоощадні технології, збільшити площі зрошення та зменшити собівартість поливу.

На Полтавщині та Черкащині Kernel здійснює зрошення сільськогосподарських земель на площі майже 3 тис. га. Створені ОВК сприятимуть ефективному управлінню насосними станціями для вчасної подачі води на зрошення. Компанія планує ініціювати модернізацію енергозатратного обладнання, автоматизувати подачу води та провести гідроізоляцію підвідного каналу. 

Втілення ініціативи підтримали громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» та Європейський банк реконструкції та розвитку в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Україна: підтримка розвитку організацій водокористувачів». Партнери профінансували роботи з проведення інвентаризації меліоративних мереж, а також надали інші юридичні роз’яснення, необхідні для створення та ефективного функціонування ОВК.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь