На ринках Африки та Близького Сходу російська пшениця витісняє європейську

У 2023/24 МР поставки пшениці з ЄС до країн Північної Африки зменшилися на 25%, а Близького Сходу – на 60%, тоді як рф нарощує експорт свого зерна в ці регіони. Про це ідеться у звіті FAS USDA «Зерно: світові ринки та торгівля», оприлюдненому у квітні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Європейська пшениця втрачає свої традиційні ринки в країнах Північної Африки, регіонах південніше Сахари та на Близькому Сході внаслідок дуже потужної конкуренції з боку російської пшениці, через що прогноз експорту для ЄС у поточному сезоні знижено на 2 млн т до 34,5 млн т, а для рф підвищено на 1 млн т до 52 млн т.

Рекордні урожаї пшениці в рф покращують її конкурентоспроможність на африканських та близькосхідних ринках. Якщо раніше майже 95% обсягу імпортованої до Саудівської Аравії пшениці складало європейське зерно, то у 2023/24 МР країна стала активно купувати російську пшеницю через її низьку ціну.

Аналогічна ситуація склалася в Алжирі, де ще 5 років тому 85% ринку займала тверда пшениця з Канади та борошномельна пшениця з ЄС, зокрема Франції, Німеччини та країн Балтики. Але уряд країни з метою диверсифікації постачальників зерна знизив фіто санітарні вимоги до вмісту шкідників (клопа-черепашки), після чого з 2020 р на ринок країни почала поставлятися пшениця з рф. За оцінками Русагротрансу, у 2023/24 МР рф може експортувати до Алжиру близько 3 млн т пшениці.

Згідно прогнозів, за підсумками 2023/24 МР частка рф на світовому ринку зерна перевищить 25%. При цьому залежність від трьох найбільших покупців (Туреччини, Єгипту та Ірану) зменшиться, оскільки збільшаться поставки на нові ринки збуту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь