Найбільший попит на ринку землі мають колишні «підмораторні» землі

З липня 2023 року на ринку земель сільськогосподарського призначення спостерігається стійка тенденція до зростання кількості угод купівлі-продажу. Про це йшлося під час публічної дискусії «Ринок земель: нові гравці, нові виклики, нові перспективи», організованої Київською школою економіки спільно з Програмою USAID АГРО.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі USAID AГРО.

Найбільший попит мають колишні «підмораторні» землі – для товарного сільгоспвиробництва та особистого селянського господарства. У І кварталі 2024 року було укладено 25,7 тис. угод купівлі-продажу ділянок сільськогосподарського призначення сукупним обсягом 58,8 тис. га. Це на 7% перевищує показники 4 кварталу 2023 року, в якому була зафіксована рекордна кількість угод купівлі-продажу сільгоспземель за весь час після початку повномасштабного вторгнення.

За результатами перших трьох місяців цього року середньозважена ціна гектара сільськогосподарської землі збільшилась на 11,2%. Якщо в 4 кварталі минулого року вона становила 37,7 тис. грн, то у 1 кварталі 2024 року зросла до 42 тис. грн/га. Таким чином, капіталізація ринку сільгоспземель від початку поточного року зросла на 202,5 млрд грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь