Низькі ціни на кукурудзу можуть призвести до зменшення її посівів

В Україні досі залишаються не зібраними 2 млн тонн кукурудзи, що становить 8% від загальної посівної площі. Кукурудза залишилась на полях переважно східних регіонів – Дніпропетровська, Харківська, Сумська, Херсонська та Чернігівська області.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

У лютому ціни на кукурудзу досягли найнижчого рівня за останні три роки через збільшені прогнози виробництва в Південній Америці, агресивні пропозиції з України та зменшену активність покупців, включаючи Китай, перед святкуванням китайського Нового року. Ринок витиснув ціни “до мінімуму”.

Низька вартість логістики в Україні, поєднана з низькими цінами, призвела до критичного зниження цін для фермерів.

Стійкий попит на зерно в морських портах та супротив продавців створюють вакуум в ліквідності на ринку на найближчий період. Кукурудза торгувалася в межах 135-142$ DAP за напрямком до морських портів та 135-140€ FCA завантажено в євровагони на Західному ринку. Ринок Західної України та морських портів знаходиться в ціновому паритеті (на рівні) на кукурудзу з жовтня минулого року.

Низькі ціни та невизначеність щодо меж фронту ймовірно вплинуть на зменшення посівів, в тому числі кукурудзи, у регіонах, які знаходяться ближче до фронту. Ринок очікує зменшення посіву кукурудзи у 2024 році врожаю на 10-15% до 3,5-3,7 млн гектарів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь