Підвищення акцизу на пальне: перший етап припаде на жнива

Кабінет Міністрів пропонує підвищити податки на пальне впродовж кількох років, а розпочатися цей процес має вже 1 липня. Законопроєкт передали на ознайомлення депутатам парламенту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на LB.

Підвищити акцизи пропонують на всі види пального: бензин, дизель й автомобільний газ. В уряді хочуть підвищувати акцизи на пальне в чотири етапи. Перший стартує 1 липня, далі цифри переглядатимуть щороку з 1 січня. У підсумку податок на бензин зросте в понад півтора разу, солярки — більш ніж удвічі. А найдужче збільшення акцизу може чекати на автомобільний газ — аж уп’ятеро. На громадське обговорення розрахунків Кабмін не виносив, бо це законодавством не передбачено.

«Акциз підвищуватиметься поступово. Тобто з 1 липня можна очікувати збільшення ціни на пальне приблизно на гривню на всі його види. Якщо ж говорити про сумарне підвищення за весь період, то ціна на бензин збільшиться приблизно на 7 гривень за літр, а дизельне пальне — на 9 гривень. Але тут можна говорити лише про збільшення податкової частки в ціні», — вважає директор Консалтингової групи А95 Сергій Куюн.

Тобто загалом вартість пального може бути й більшою, якщо ситуація на ринку сприятиме цьому. Скажімо, подорожчає нафта. Україна після початку повномасштабного вторгнення повністю покладається на імпорт пального. Адже ще у 2022 році росіяни знищили українську нафтопереробну галузь.

Якщо Верховна Рада проголосує за пропозицію уряду, то перший етап підвищення цін на пальне припаде саме на початок жнив. І це матиме наслідки для аграріїв, які не можуть зробити запас. Бо, зокрема, склади пального можуть стати ціллю для російських ударів.

«Коли влітку 2023 року повернули ПДВ й акцизи на пальне, тоді ціни піднялися в межах 6 гривень. Зараз ми очікуємо, що така ініціатива може обернутися зростанням десь до 5 %. Липень — це активна фаза збиральної кампанії. Аграрії закуповують запаси пального під час роботи. Відповідно, якщо підвищать акциз, то це будуть додаткові витрати й цю ціну доведеться закласти в товар», — розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь