Польські аграрії продовжують протест – українські перевізники блокують польські вантажівки – черга 2400 авто

Черга на польсько-українському кордоні – 2400 вантажівок – скільки польських авто пропускають українські перевізники

© DW українською/twitter.com Контрзаходи українських мітингувальників заблокували рух і польським вантажівкам в Україну

Польські протестувальники на межі українсько-польського кордону продовжують блокування руху вантажного транспорту на шести пунктах пропуску – “Ягодин”, “Устилуг”, “Угринів”, “Рава-Руська”, “Шегині” та “Краківець”.

“Блокування руху польськими фермерами загалом триває на шести напрямках. Це напрямки пунктів пропуску “Ягодин”, “Устилуг”, “Угринів”, “Рава-Руська”, “Шегині” та “Краківець”. Якщо говорити про черги, які через це утворилися на території Польщі, на всіх цих напрямках сумарно станом на ранок сьогодні це десь майже 2400 вантажівок, найбільше на пунктах пропуску “Краківець”, “Рава-Руська” і “Ягодин”, – прокоментував поточну ситуацію речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. 

Польські мітингувальники пропускають автобуси та легкові авто без перешкод

Водночас польська сторона практично не впливає на рух легкових автомобілів та автобусів. інцидентів, пов’язаних зі спробою блокувати рух автомобілів, що перевозять пасажирів чи блокування приватних авто не спостерігається, уточнює Андрій Демченко.

Найгірше ситуація із перетином кордону вантажними автомобілями з України. На пункті пропуску “Шегині” приблизно 90 вантажівок змогли проїхати через кордон. Трохи більше – 50 авто – проїхали ПП “Ягодин”.

Українські протестувальники діють симетрично польській стороні і пропускають стільки ж авто, скільки польська сторона.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск раніше повідомив про те, що кордон між країнами розблокують для гуманітарних та військових вантажів. “Ми будемо додавати до переліку об’єктів критичної інфраструктури пункти пропуску на кордоні з Україною, а також визначені ділянки автомобільних та залізничних доріг. Це питання найближчих кількох годин. Це означатиме інший тип організаційного режиму на дорогах і коліях. З цього ми будемо робити практичні висновки”, – зазначив польський прем’єр.

Раніше про необхідність зустрічі на кордоні президента України та президента Польщі заявив Володимир Зеленський. Ця зустріч мала б покласти край непорозумінням між двома країнами. Проте урядові делегації з Польщі так і не з’явилися на кордоні країн. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь