Попри труднощі, Україна залишиться лідером на ринку соняшникової олії, – прогноз

Україна та росія традиційно залишаються ключовими виробниками соняшнику та соняшникової олії у світі. З початком війни озвучувалися негативні сценарії відносно перспектив України та втрати першості в торгівлі соняшниковою олією. Однак на сьогодні реалізується більш позитивний сценарій, розповіла Світлана Купрєєва, аналітик олійного ринку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Так, згідно оцінок МСХ США, частка України в світовій торгівлі соняшниковою олію в 2023/24 МР складе майже 41%, росії – 30%.

Експорт олії (прогноз 2023/24 МР):

  • Україна – -3% до 2022/23 МР, існує ймовірність досягнення більш високого показника, враховуючи існування тимчасового морського коридору;
  • росія – +10%, три сезони підряд відбувається збільшення експорту.

Більшу частину сезону соняшникова олія вигравала цінову конкуренцію у соєвої та пальмової олії.

Поточний прогноз урожаю від УкрАгроКонсалт для України виглядає більш оптимістично, ніж для росії. А саме, базується на розширенні посівних площ, що навіть в умовах отримання середньої урожайності забезпечить приріст урожаю майже на 2% та експорт соняшникової олії не нижче поточного року.

Росія в черговий раз заявляє про скорочення посівних площ соняшника (-2% до 2023/24 МР). І, схоже, саме в новому сезоні існують всі передумови для реалізації цього сценарію, враховуючи підвищений інтерес аграріїв щодо вирощування сої, ріпаку та льону.

Читайте також: Удари росіян по енергооб’єктах можуть зупинити виробництво соняшникової олії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь